Malanów: Strażacy z gminy otrzymają większe stawki za działania ratownicze i szkolenia

Przewodniczący Rady Gminy Malanów Karol Płóciennik

Podczas dzisiejszej tj. 28 listopada Sesji Rady Gminy Malanów ustalono nowy ekwiwalent dla strażaków z tytułu ich uczestnictwa w działaniach ratowniczych oraz szkoleniach pożarniczych organizowanych przez Państwową Straż Pożarną lub gminę.

Projekt uchwały dotyczył zwiększenia dotychczasowych stawek do wysokości 16 zł za udział w akcjach ratowniczych oraz 8 zł za udział w szkoleniach. Nowe stawki mają obowiązywać od 1 stycznia 2020 roku.

-W dniu dzisiejszym wziąłem udział w posiedzeniu sztabu kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Turku w związku z pożarem, który miał miejsce w dniu wczorajszym w firmie Profim. Jak wiadomo na szczęście nikt w tym pożarze nie zginął chociaż spłonęła wielka hala, bo ponad 20 tysięcy metrów kwadratowych. Na spotkaniu dziękowano między innymi za bardzo ofiarną postawę jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej, ale między innymi dwóm jednostkom z terenu naszej gminy. Były to jednostki OSP Malanów i OSP Grąbków. Ja też chciałbym podziękować, bo potwierdzono wielki profesjonalizm naszych ratowników. Jako jedni z niewielu potrafili i nie bali się wejść- chwalił druhów wójt gminy Malanów Ireneusz Augustyniak, który dodał iż na spotkaniu padło stwierdzenie, że warto w jednostki inwestować.

Komisje chciały wprowadzić poprawkę w uchwale polegającą na obniżeniu pierwotnej o 1 zł. Propozycja nie uzyskała wymaganej większości głosów przez co nie została zaakceptowana.

Ostatecznie uchwała została podjęta większością głosów. Przeciwny był Grzegorz Krajewski, natomiast od głosu wstrzymali się Jerzy Frątczak oraz Grzegorz Kowalski.

Należy nadmienić, że do tej pory druhowie za udział w akcjach otrzymywali 13 zł, a za udział w szkoleniach 5 zł.
Dobra: Muzyka i dużo optymizmu podczas Powiatowego...
Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Turku po...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 07 sierpień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.