Malanów: Strażacy z Kotwasic dumni z nowego wozu ratowniczo-gaśniczego

OSP Kotwasice
Jednostka OSP w Kotwasicach (gmina Malanów) ma już wymarzony nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Dzięki temu druhowie jeszcze skuteczniej będą mogli dbać o bezpieczeństwo mieszkańców nie tylko gminy, ale też całego powiatu. 
 
 
Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło - tymi słowami wójt gminy Malanów Ireneusz Augustyniak podsumował zabiegi czynione o to, aby do Kotwasic trafił nowy wóz. Wniosek złożono bowiem już w ubiegłym roku, ale wówczas nie udało się pozyskać dofinansowania na zakup lekkiego auta. W tym roku, za podobne środki udało się zakupić średni samochód, który kosztował ponad 789 tys. zł. Z tej kwoty 370 tys. to dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, 200 tys. przekazano z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, 210 tys. przekazała w drodze uchwały rada gminy Malanów, a pozostała część, czyli ponad dziewięć tysięcy to wkład własny jednostki w Kotwasicach. - Uważam, że drogi, edukacja czy pomoc społeczna są bardzo ważne, ale bezpieczeństwo obywateli jest najważniejsze. Dlatego uważam, że nikt nie ma prawa podważać zakupu nowego samochodu bojowego dla naszej jednostki, która jest w KSRG - mówił wójt Augustyniak dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że zakup samochodu był możliwy, w tym posłowi Ryszardowi Bartosikowi oraz Arkadiuszowi Przybyle - zastępy Komendanta Głównego PSP.

Gratulacje złożył też Komendant Powiatowy PSP w Turku Piotr Pietrucha - Pragnę podziękować za wasz codzienny wkład w budowie systemu ratowniczo-gaśniczego na terenie powiatu . Dzisiejsza uroczystość możliwa jest dzięki temu, że dużo ludzi dobrej woli wykazało inicjatywę, na czele z wójtem gminy Malanów Ireneuszem Augustyniakiem z radą gminy Malanów. Również pan prezes był  częstym gościem naszej komendy, na bieżąco w sposób perfekcyjny realizował projekt zakupu samochodu dla jednostki OSP - mówił Piotr Pietrucha. 
 
Od roku 2017 do jednostek OSP w powiecie tureckim trafiło dziesięć nowych samochodów, a do końca tego roku będzie ich już w sumie 12. Łączna kwota, za jaką te wozy zostaną kupione to 10 mln zł.
Sprawdzone ogrzewanie domu na podczerwień
Mistrzostwach Polski w kickboxingu w formule low k...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Lokalna Wredota w poniedziałek, 28 września 2020 11:20Panowie pod krawatami skoro się zebrali mogli się jeszcze wybrać i zrobić sobie fotkę na drodze pomiędzy Czachulcem a Skarżynem - całkiem blisko i prawie po drodze do domu.
Niespotykana atrakcja turystyczna w skali kraju.
Kompromitacja samorządu od lat, od radnych gminy po wąsy - ale sami sobie ich wybieracie
Współczucie dla mieszkańców.

Panowie pod krawatami skoro się zebrali mogli się jeszcze wybrać i zrobić sobie fotkę na drodze pomiędzy Czachulcem a Skarżynem - całkiem blisko i prawie po drodze do domu. Niespotykana atrakcja turystyczna w skali kraju. Kompromitacja samorządu od lat, od radnych gminy po wąsy - ale sami sobie ich wybieracie Współczucie dla mieszkańców.
Gość
czwartek, 28 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.