Mieszkanka Turku oszukana. Straciła ponad 100 tys. zł

Mieszkanka Turku oszukana

Przestępcy działając metodą legendę wciąż oszukują. Jednak teraz nie tylko podszywają się pod policjantów, ale także pod agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA). W taki sposób mieszkanka Turku straciła ponad 100 tys. zł.

Do kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza Centralnego Biura Antykorupcyjnego i powiadomił że pieniądze, które znajdują się na jej koncie są zagrożone. Oszust poinformował kobietę, że przestępcy wzięli na jej dane kredyty i żeby złapać tych przestępców musi dokonać przelewu na podane konto bankowe. Mężczyzna w trakcie rozmowy przekonywał że przelewy są konieczne, aby CBA mogło kontrolować oszustów. Informował że przelewy są fikcyjne i pieniądze z banku nie wychodzą. Dla uwiarygodnienia swoich słów powiedział że przełącza rozmowę na bezpieczną linię gdzie potwierdzą jego dane. Tam inny oszust potwierdził że mężczyzna jest funkcjonariuszem CBA.

Kobieta udała się do banku gdzie dokonała przelewu na podane konto bankowe. Oszuści byli nadal w kontakcie z pokrzywdzoną i przekonali ją jeszcze do dwóch przelewów. W ciągu dwóch dni kobieta dokonał w sumie trzech przelewów na ponad 100 tysięcy złotych.

Policja przestrzega

Przestępcy działający metodą „na wnuczka”, „na policjanta", „na funkcjonariusza CBŚP, CBA ” lub „pracownika instytucji pomocowych” wyłudzają pieniądze, kosztowności, które często stanowią dorobek całego życia. Niespodziewane telefony od osób podających się za policjantów, czy dawno niewidzianych członków rodziny nie muszą zakończyć się finansową porażką. Należy jedynie przestrzegać kilku podstawowych zasad:

Jeśli nie masz całkowitej pewności, kto do ciebie dzwoni, nie podejmuj rozmowy i nie przekazuj żadnych informacji o sobie,

W żadnym wypadku nie ulegaj telefonicznej prośbie o natychmiastową pożyczkę i nie przekazuj pieniędzy,

Jeśli chcesz przekazać komuś swoje pieniądze to zadzwoń do tej osoby, na znany ci numer telefonu i potwierdź informację o rzekomej pożyczce,

Policjant nigdy nie zadzwoni z informacją o prowadzonej akcji i nie poprosi cię o branie w niej udziału,

Policja nigdy nie poprosi cię o przekazanie komuś pieniędzy, przelanie ich na konto, pozostawienie w jakimś miejscu czy też wyrzucenie kosztowności przez okno!

Jeżeli zdarzy ci się podobna sytuacja NATYCHMIAST zadzwoń pod numer alarmowy 112 i powiadom o tym Policję.

Tylko szybka reakcja może doprowadzić do zatrzymania oszustów.

źródło: KPP Turek

Brudzew: Tragiczne skutki wypadku w Kolnicy. Nie ż...
Tuliszków: Komisarz wyborczy zdecydował. Los radny...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - kasa w sobota, 26 październik 2019 10:54

Teraz wychodzi na jaw ile to kasy pod poduszkami maja emeryci . Babcie do banku do banku .

Teraz wychodzi na jaw ile to kasy pod poduszkami maja emeryci . Babcie do banku do banku .
Gość
poniedziałek, 25 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.