Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Młodzi motocykliści z powiatu tureckiego rozliczani za drifty w rynku

Drift

W ostatnim czasie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Turkowskiej komendy zatrzymali prawo młodemu motocykliście, który w rażący sposób przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym, a wcześniej celowo wprowadzał w poślizg swój jednoślad, wykonując tzw. drifty. Mieszkaniec naszego powiatu utraci uprawnienia na okres 3 miesięcy.

Policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Turku zatrzymali uprawnienia młodemu motocykliście, który jadąc 100 km/h, aż o 60 km/h przekroczył dozwoloną prędkość na ul. Kolskiej w Turku, gdzie dozwolona prędkość w tym miejscu wynosi 40 km/h. Ponadto sprawca został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych, a ze względu na zły stan techniczny jednośladu został mu zatrzymany dowód rejestracyjny.

Turkowscy policjanci zapowiadają zero tolerancji dla driftujących kierowców. Podobne działania będą cyklicznie kontynuowane a sprawcy popełnianych wykroczeń rozliczani zgodnie z obowiązującymi przepisami.

źródło: KPP Turek

Przykona: Dotacja na budowę mostu wraz z infrastru...
Zabierz głos w sprawie budowy elektrowni gazowej. ...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Gal Anonim w wtorek, 23 maja 2023 20:55

Dzień dobry,

a czy może komenda Policji podać ile dowodów rejestracyjnych zostało odebranych do tej pory? Pytam bo to co się wyprawia na głównych drogach Turku (ul. Kolska, Uniejowska i wiele innych) woła o pomstę do nieba. Hordy młodych motocyklistów z przerobionymi tłumikami przemierzają arterie wyjąc tak, że słychać na drugim końcu miasta. Bardzo proszę przedstawicieli władz o odpowiedź na pytanie czy komenda w Turku posiada sonometr (urządzenie do mierzenia natężenie dźwięku w pojazdach), a jeśli tak to czy z niego korzysta. Ostatnio widziałem osiągnięcia sportowe Pana Komendanta- przyznam szczerze podziwiam. Mam nadzieję że z równym bądź nawet z większym zapałem przystąpi do zapewnienia porządku w naszym mieście w zakresie opisanym powyżej. Pozdrawiam serdecznie funkcjonariuszy policji jak również wszystkich motocyklistów którzy posiadają fabryczne układy wydechowe i tym samym szanują potrzebę spokoju współmieszkańców.

Dzień dobry, a czy może komenda Policji podać ile dowodów rejestracyjnych zostało odebranych do tej pory? Pytam bo to co się wyprawia na głównych drogach Turku (ul. Kolska, Uniejowska i wiele innych) woła o pomstę do nieba. Hordy młodych motocyklistów z przerobionymi tłumikami przemierzają arterie wyjąc tak, że słychać na drugim końcu miasta. Bardzo proszę przedstawicieli władz o odpowiedź na pytanie czy komenda w Turku posiada sonometr (urządzenie do mierzenia natężenie dźwięku w pojazdach), a jeśli tak to czy z niego korzysta. Ostatnio widziałem osiągnięcia sportowe Pana Komendanta- przyznam szczerze podziwiam. Mam nadzieję że z równym bądź nawet z większym zapałem przystąpi do zapewnienia porządku w naszym mieście w zakresie opisanym powyżej. Pozdrawiam serdecznie funkcjonariuszy policji jak również wszystkich motocyklistów którzy posiadają fabryczne układy wydechowe i tym samym szanują potrzebę spokoju współmieszkańców.
Gość
niedziela, 16 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.