Mniej interwencji w policji. Priorytet to walka z koronawirusem

KPP Turek

Walka z rozprzestrzenianiem koronawirusa to priorytet dla wszystkich służb, także dla funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Turku. Policjanci patrolują ulice i sprawdzają, czy mieszkańcy przestrzegają kwarantanny.

Funkcjonariusze odwiedzają objętych kwarantanną przynajmniej raz na dobę. Z reguły zajmują się tym dzielnicowi, którzy dobrze znają lokalną społeczność. Funkcjonariusze najpierw telefonicznie sprawdzają czy dana osoba przebywa w wyznaczonym miejscu, z odległości będą też potwierdzali czy osoby, które zostały odizolowane, stosują się do zasad kwarantanny oraz upewniają się czy nie potrzebują dodatkowego wsparcia i pomocy.

- Mamy mniej interwencji, mniej zdarzeń. Sprawdzamy codziennie czy osoby, które przechodzą kwarantannę są bezpieczne i niczego nie potrzebują. Wszyscy wspaniale współpracują i mają świadomość sytuacji. W chwili obecnej priorytetem jest dla nas walka z koronawirusem. Zapewniamy bezpieczeństwo naszym mieszkańcom - wyjaśnia Mateusz Latuszewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Turku

Co istotne, policjanci nie będą mieli bezpośredniego kontaktu z osobami w kwarantannie, dlatego też nie będą ubrani w specjalne stroje ochronne. Takie postępowanie pozwala zachować komfort psychiczny kontrolowanych i kontrolujących, którzy nie są narażeni na bezpośredni kontakt twarzą w twarz, a tym samym nie muszą obawiać się możliwości zarażenia .

Przez koronawirusa zamknięte PSZOK-i. Co ze śmieci...
„Szkoła odpowiedzialności, rozsądku i rozwagi” czy...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 06 lutego 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.