Na Tuwima pożar sadzy w kominie. Interweniowali strażacy

Pożar sadzy w kominie

Mimo lekkiego ocieplenia, sezon grzewczy trwa nadal. Niesie on ze sobą wiele zagrożeń. O jednym z nich przekonali się dzisiejszej nocy mieszkańcy ulicy Juliana Tuwima w Turku. W ich domu musieli interweniować strażacy. Na szczęście nie był osób poszkodowanych.

Kilkanaście minut po godzinie 22.00 w poniedziałek, 1 marca, służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, że w Turku w jednym z budynków mieszkalnych przy ul. Tuwima doszło do pożaru domu jednorodzinnego. Na miejsce natychmiast zadysponowane zostały zastępy straży pożarnej.

Po przybyciu pod wskazany adres okazało się, że mimo wcześniejszych informacji nie pali się cały budynek. Ogień pojawił się w jedynie w jego kominie, gdzie prawdopodobnie doszło do pożaru sadzy. Działania przybyłych do akcji strażaków polegały na oświetleniu i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu ognia przy wykorzystaniu sita kominowego.

W wyniku pożaru żadna osoba nie została poszkodowana. Pamiętajmy jednak o tym, aby w okresie grzewczym czyścić przewody kominowe, piece oraz dbać o drożność wentylacji. Warto wyposażyć się także w czujnik tlenku węgla, który pomoże ochronić nas przed czadem, który nie bez przyczyny określany jest cichym zabójcą.
Krwiodawcy nie zawiedli. Podzielili się tym, co na...
Jak powinna wyglądać zdrowa dieta osób aktywnych f...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 16 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.