Narada szkoleniowa strażaków z terenu powiatu tureckiego

Narada roczna OSP

Dzisiaj, tj. 12 kwietnia w strażnicy OSP Turek zebrali się strażacy z terenu całego powiatu tureckiego oraz przedstawiciele samorządów. Podczas narady szkoleniowej poszerzono wiedzę nie tylko z zakresu ochrony przeciwpożarowej, ale również omówiono zagadnienia dotyczące funkcjonowania OSP i związku OSP. Intencją organizatorów było również, by narada posłużyła poszerzeniu wiedzy, przekazaniu informacji oraz wymianie doświadczeń.

-Takie spotkanie jak to daje możliwości lepszego poznania się osób, które są zobowiązane ze sobą współpracować w różnych okolicznościach, w różnych działaniach operacyjno- technicznych i organizacyjnych. Warto zauważyć, że zmieniają się, aktualizują przepisy, regulacje, wytyczne, zatem istnieje konieczność uzupełniania wiedzy, prowadzenia ćwiczeń i wypracowania współpracy i współdziałania w prowadzonych działaniach ze wszystkimi służbami mając na względzie bezpieczeństwo naszych mieszkańców. Temu celowi służy także dzisiejsze spotkanie- mówił prezes Oddziału Powiatowego Związku OSP RP Grzegorz Ciesielski.

Prezes pogratulował również Andrzejowi i Halinie Jankowskim 50 rocznicy zawarcia Sakramentu Małżeństwa.

Chwilę później głos zabrał burmistrz Turku Romuald Antosik, który podziękował strażakom za podjęcie wszelkich działań zmierzających do zapewnienia bezpieczeństwa. Podsumował on również dotychczasową współpracę z druhami i nakreślił plany na najbliższy czas.

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Turku kpt.Piotr Pietrucha przedstawił najistotniejsze dane dotyczące minionego roku. Jak poinformował w roku 2018 miało miejsce 760 zdarzeń z czego 212 to pożary, a 225 to miejscowe zagrożenia. Strażacy odnotowali również 23 alarmy fałszywe. Dla porównania w roku 2017 druhowie do zdarzeń wyjechali 706 razy w tym do pożarów były 154 wyjazdy. Komendant przedstawił również najbardziej charakterystyczne zdarzenia mające miejsce na terenie powiatu tureckiego oraz przypomniał, jakie działania podejmują druhowie, aby chronić życie i mienie mieszkańców. Priorytetem na rok 2019 jest pozyskanie pięciu samochodów, dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

O profilaktyce prozdrowotnej w zakresie chorób nowotworowych „NIE dla raka w straży” opowiedział st.kpt. Marcin Dzieran. Jak poinformowano zachorowania strażaków w ciągu ostatnich lat wzrosły, dlatego ważne jest zastosowanie odpowiednich środków, aby zapobiegać chorobom. Przedstawiona prezentacja miała na celu poprawę świadomości strażaków, zmianę złych nawyków oraz zmianę nastawienia na temat wiedzy o chorobach nowotworowych.

O rocznym rozliczeniu podatku dochodowego dla osób prawnych i sprawozdaniu finansowym organizacji pozarządowych opowiedział zastępca naczelnika Urzędu Skarbowego w Turku Marcin Jesiołowski.
Po przemówieniach okolicznościowych zaproszeni goście udali się na poczęstunek.

 

Dobra: „Sztuka wrażliwości” w Domu Pomocy Społeczn...
Ogólnopolski Wyścig Kolarski „Szlakiem Bursztynowy...

Podobne wpisy

 

Komentarze 4

OSP w sobota, 13 kwiecień 2019 14:30

Kogo i jaką organizacje reprezentuje człowiek na zdjęciu nr 25 żenujące bo na pewno nie strażaków gm Władysławów

Kogo i jaką organizacje reprezentuje człowiek na zdjęciu nr 25 żenujące bo na pewno nie strażaków gm Władysławów
guma szkodzi w sobota, 13 kwiecień 2019 10:52

A ten z podgalanym łepkiem i zalizaną grzywką, to z której konkretnie jednostki OSP, że tak się edukuje na naradach? Może pomylił szkolenia i to z zasad BHP przy nakładaniu gumy do włosów przed sesją było w sali obok

A ten z podgalanym łepkiem i zalizaną grzywką, to z której konkretnie jednostki OSP, że tak się edukuje na naradach? Może pomylił szkolenia i to z zasad BHP przy nakładaniu gumy do włosów przed sesją było w sali obok ;)
wacław w sobota, 13 kwiecień 2019 10:48

coś na takich spotkaniach notorycznie brakuje włodarza z jednej gminy

coś na takich spotkaniach notorycznie brakuje włodarza z jednej gminy
Druh w piątek, 12 kwiecień 2019 23:28

Jak Wam nie wstyd .Brać strażacka w objęciach PiS .Będziecie się tego jeszcze wstydzić. Popatrzcie na te zdjęcia.Sobczak ,Klanowska, Pietrucha, Kałużny, Karski, Wojtkowiak ...itd.Dokąd Pan prowadzi ten związek Panie Ciesielski? Skąd takie smutne miny?


Jak Wam nie wstyd .Brać strażacka w objęciach PiS .Będziecie się tego jeszcze wstydzić. Popatrzcie na te zdjęcia.Sobczak ,Klanowska, Pietrucha, Kałużny, Karski, Wojtkowiak ...itd.Dokąd Pan prowadzi ten związek Panie Ciesielski? Skąd takie smutne miny?
sobota, 24 sierpień 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.