Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Nawałnica przeszła nad powiatem tureckim

Image_1

Powalone drzewa i oberwane dachy- to tylko niektóre skutki gwałtownej burzy, która przeszła wczoraj, tj. 9 sierpnia nad powiatem tureckim. Strażacy wzięli udział łącznie w 17 akcjach, głównie na terenie gminy Dobra.

Burza, która przeszła nad powiatem tureckim późnym popołudniem spowodowała wiele szkód. Strażacy mieli wiele pracy do późnych godzin wieczornych.

Pierwsze zgłoszenie druhowie otrzymali o godzinie 16.00 z miejscowości Skęczniew gm.Dobra) , gdzie konieczne było usunięcie z drogi połamanego drzewa.

Strażacy konary zagrażające bezpieczeństwu usuwali również z miejscowości Rzechta (gm.Dobra), Miłkowice (gm.Dobra), Zagaj (gm.Dobra), Szymany (gm.Dobra), Gadowskie Holendry (gm.Tuliszków), Krwony (gm.Brudzew), Smolina (gm.Brudzew), Dąbrowa (gm.Dobra), Rzechta (gm.Dobra).

Do pięciu niebezpiecznych zdarzeń doszło między innymi w Woli Piekarskiej (gm.Dobra). We wszystkich przypadkach doszło do uszkodzeń dachów w budynkach gospodarczych i jednym mieszkalnym.

Strażacy wzięli również udział w poszukiwaniach grupy osób, która na zbiorniku Przykona udała się na wycieczkę rowerkiem wodnym. Na szczęście nikomu nic się nie stało a poszukiwane osoby szczęśliwie dotarły do brzegu.

Ostrzegamy przed kolejnymi nadchodzącymi burzami. Według prognoz pogody kolejna nad powiatem tureckim ma przejść dzisiaj popołudniu.

Fot: MK

Malanów: Droga równa jak stół
Karol Serafiński: Kilka prawd o Pańczyku

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 14 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.