Nie zatrzymał się do kontroli, bo nie miał uprawnień do kierowania motocyklem

Nie zatrzymał się do kontroli w Turku

Policjanci z turkowskiej drogówki po pościgu zatrzymali kierującego motocyklem, który przekroczył dozwoloną prędkość w o 38 km/h i nie zatrzymał się do kontroli policyjnej. Jak się później okazało, 28-latek nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. Za popełnienie przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 14 lipca br. Policjanci chcieli zatrzymać do kontroli drogowej motocyklistę, który na drodze K72 w miejscowości Albertów jadąc 108 km/h i przekroczył dozwoloną prędkość o 38 km/h. Kierowca się jednak nie zatrzymał, a policjanci ruszyli w pościg. Kierujący motocyklem nie reagował na wydawane przez radiowóz sygnały dźwiękowe i świetlne. Po kilku minutach w Grzymiszewie mundurowi zatrzymali motocyklistę i uniemożliwili mu dalszą jazdę.

Po zatrzymaniu okazało się, że motocyklem kierował 28-letni mieszkaniec Zduńskiej Woli, który nie miał uprawnień do kierowania pojazdem.

Teraz przed sądem odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Za nie zatrzymania się do kontroli drogowej pomimo wydania przez osobę uprawnioną polecenia zatrzymania pojazdu grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

żródło: KPP Turek

Daniel Martyniuk: „Rozwód z Eweliną i to szybko”
Lewym Okiem: Rozważania o polityce w powiecie ture...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - MO w wtorek, 16 lipiec 2019 23:13

Sąd powinien przykładnie ukarać delikwenta. Ku przestrodze.

Sąd powinien przykładnie ukarać delikwenta. Ku przestrodze.
Gość
środa, 28 lipiec 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.