Nieletnia bez uprawnień kierowała samochodem i przekroczyła prędkość

Nieletnia za kierownicą

10 grudnia br. na ul. Kaliskiej w Turku policjanci zatrzymali do kontroli samochód, którego 16-letnia kierująca znacznie przekroczyła prędkość w terenie zabudowanym. Do tego kierowała bez wymaganych uprawnień. Sprawa swój finał znajdzie w Sądzie Rejonowym w Turku.

W dniu 10 grudnia br. w godzinach wieczornych na ul. Kaliskiej w Turku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli samochód marki VW, którego kierująca jechała z prędkością 103 km/h. W tym miejscu obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. W czasie kontroli okazało się, że kierująca, to 16-letnia mieszkanka naszego powiatu. Kierująca posiadała uprawnienia kategorii B1, które nie uprawniają do kierowania samochodem tego typu.

Nieletnia trafiła pod opiekę ojca, a sprawą zajmie się teraz Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Turku.

Przypominamy, że nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków drogowych. Policjanci w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego codziennie kontrolują czy kierowcy stosują się do przepisów prawa i przeciwdziałają zagrożeniom jakie niesie za sobą nadmierna prędkość.

Każdy, kto kieruje samochodem bez uprawnień, stwarza realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Kierowanie samochodem bez uprawnień na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu stanowi wykroczenie, za które grozi mandat karny w wysokości 500 zł (dotyczy to osób, które ukończyły 17 rok życia).

źródło: KPP Turek

Marcin Kałużny Misterem Polski 2018? Zapraszamy do...
Dobra: O wysokości podatków i wypłacie burmistrza

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 09 grudzień 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.