Nocna wichura nad powiatem. Strażacy walczą ze skutkami

OSP Dobra

Powalone drzewa, zerwane linie energetyczne i podtopione budynki - to efekt wichury, która w nocy z wtorku na środę przeszła nad powiatem tureckim. Strażacy do tej pory usuwają skutki porywistego wiatru i ulewnego deszczu.

Noc przyniosła 11 zdarzeń, wśród których większość to wezwania do powalonych drzew i zalanych pomieszczeń w budynkach usługowych i mieszkalnych. W miejscowości Linne (gmina Dobra) strażacy jeszcze dziś rano usuwali skutki podtopienia budynku mieszkalno-usługowego. Konary drzew powalone przez porywisty wiatr blokowały drogi m.in. w Marcinowie, Żdżarach, Leśnictwie (gmina Kawęczyn), a także w gminie Brudzew w kierunku na Janiszew i Małoszynie. W Dziadowicach drzewo runęło na linie wysokiego napięcia.

Nad ranem, około godz. 2.30 na ul. Kilińskiego w Dobrej doszło natomiast do zderzenia osobowego auta z przewróconym konarem drzewa. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

fot. OSP Dobra
Dobra: Dzień Edukacji Narodowej
COVID-19 w Zespole Szkół Technicznych. Uczniowie i...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 25 listopad 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.