Średni samochód ratowniczo-gaśniczy dla PSP Turek

Auto dla PSP Turek

Już niebawem do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku zawita nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie dobra współpraca pomiędzy Państwową Strażą Pożarna a samorządami.

Niemal wszystkie samorządy odpowiedziały na pisemną prośbę Komendanta Powiatowego PSP w Turku, odnośnie pomocy w sfinansowaniu zakupu samochodu ratowniczo-gaśniczego. Samorządy po podjęciu stosownych uchwał oraz podpisaniu umów z Komendą Powiatową przekazały środki finansowe na ,,Wojewódzki fundusz Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej ’’

Łączna kwota dofinansowania z samorządów do zakupu średniego samochodu to 285.000 zł. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Turku mł.bryg. Piotr Pietrucha składa serdeczne podziękowania samorządom: Powiatu tureckiego, Gminy i Miasta Dobra, Gminy i Miasta Tuliszków, Gminy Malanów, Gminy Przykona, Gminy Turek, Gminy Brudzew, Gminy Władysławów, Gminy Kawęczyn za pomoc w dofinansowaniu tak wielkiego przedsięwzięcia, jakim jest zakup średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego. Postępowanie przetargowe na dostawę samochodu ratowniczo-gaśniczego prowadzi Komenda Wojewódzka PSP w Poznaniu. Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu przetargowym mija 03.08.2021 r.

Opracowanie – kpt Jacek Erkiert
Zdjęcia – Archiwum KP PSP Turek

Umowy dotyczące konkursu „Pięknieje Wielkopolska W...
Przykona: Trwają prace ziemne i montażowe na placu...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 05 lutego 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.