Nowy symulator zagrożeń pożarowych w PSP Turek

Symulator w PSP Turek

W dniu 9 listopada 2018 roku Komenda Powiatowa PSP w Turku pozyskała mobilny symulator zagrożeń pożarowych domu jednorodzinnego. Symulator stał się częścią wyposażenia Sali edukacyjnej „Ognik”.

Symulator wygląda jak makieta domu rodzinnego i jest nowoczesnym narzędziem edukacyjnym w obszarze prewencji społecznej. Symulator wykonany przez firmę MLabs Sp. z o.o. z Poznania w skali 1:12, jego sterowanie odbywa się za pomocą aplikacji, przy pomocy której możliwe jest symulowanie wielu scenariuszy pożarowych w przygotowanych pomieszczeniach budynku: np. zapalenie się oleju na patelni w kuchni, pożar w kotłowni czy też zapalenie się choinki. Zadymianie pomieszczeń, płomienie symulowane czerwonymi diodami oraz efekty dźwiękowe bardzo realistycznie symulują prawdziwy pożar.

Nowe narzędzie edukacyjne będzie wykorzystywane przez Komendę Powiatową PSP w Turku do edukacji dzieci podczas zajęć lekcyjnych w Sali „Ognik” związanych z profilaktyką i prewencją pożarową.

Zakup symulatora został sfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Starostwa Powiatowego w Turku.

Informacje o aktualnościach i zadaniach Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu znajdują się na stronie http://www.wfosgw.poznan.pl

źródło: PSP Turek

Malanów: Już wkrótce nowe oblicze parku
Stowarzyszenie Koniczynka zaprasza na Musical Pola...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
sobota, 25 maj 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.