Nowy taryfikator, nowe mandaty dla mieszkańców powiatu tureckiego

KPP Turek

Od początku roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów za niektóre rodzaje drogowych przewinień. Wysokie cyfry na wystawianych przez policjantów mandatach mają dyscyplinować tych, którzy w ocenie ustawodawcy, w największym stopniu przyczyniają się do wypadków i kolizji, a tym samym obniżają poziom bezpieczeństwa na polskich drogach.

Nowy rok przywitał kierowców nowym taryfikatorem mandatów. Zmiany uderzyły głównie w drogowych piratów. Zwiększyła się wysokość grzywny którą nałożyć może sąd z 5 tysięcy złotych do 30 tysięcy złotych. Natomiast policjant może na miejscu wykroczenia ukarać sprawcę maksymalnym mandatem do 5 tysięcy złotych, a w przypadku zbiegu wykroczeń koszt mandatu zwiększa się do 6 tysięcy złotych.

Policjanci ruchu drogowego każdego dnia zatrzymują kierowców, którzy łamią przepisy. Wielu kierujących jest zaskoczonych wysokością mandatów, które jeszcze kilka tygodni wcześniej były zdecydowanie niższe. W dniu 20 i 25 stycznia br. ukarali dwóch kierowców za potrącenia pieszych na przejściu. Zdarzenia zakończyły się na szczęście niegroźnymi obrażeniami. Za potrącenia, które było skutkiem nieustąpienia pierwszeństwa pieszym, policjanci nałożyli mandaty karne w wysokości 2500 złotych. 27 stycznia br. mężczyzna poruszający się pojazdem niedopuszczonym do ruchu otrzymał mandat w wysokości 1500 zł. Natomiast kierowca, który wyprzedzał na skrzyżowaniu inny pojazd został ukarany zgodnie z nowymi przepisami mandatem w wysokości 1000 zł.

Przypominamy że najwyższy mandat za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości, a więc o 71 km/h i więcej może kosztować nawet 2500 złotych. Za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 30 km/h najniższy mandat wynosi obecnie 800 złotych.

Policjanci przyznają, że póki co, kierowcy wzięli sobie do serca wprowadzone obostrzenia. Ruch na drogach uległ spowolnieniu, a kierujący jeżdżą znacznie ostrożniej. Apelujemy jednak, by głównym powodem tych zmian była troska o wzajemne bezpieczeństwo, zarówno zmotoryzowanych jak i pieszych.Podłoga jako ozdoba każdego mieszkania
Co oznacza PIT 37? Podstawowe pytania i informacje...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Franciszek w sobota, 29 stycznia 2022 21:40

"kierowcy wzięli sobie do serca wprowadzone obostrzenia"
Hehehe to zapraszam do gm. Dobra. Kierowcy (właściwie szaleńcy) pędzą w terenie zabudowanym 100-120/h )))

"kierowcy wzięli sobie do serca wprowadzone obostrzenia" Hehehe to zapraszam do gm. Dobra. Kierowcy (właściwie szaleńcy) pędzą w terenie zabudowanym 100-120/h )))
Gość
niedziela, 04 czerwca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.