Odprawa i ćwiczenia plutonu ratowniczego

PSP Turek

W czwartek 17 września 2020 r. w siedzibie KP PSP w Turku odbyła się odprawa tureckiego plutonu ratowniczego wchodzącego w skład Kompanii Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego.

Pluton ten został utworzony w oparciu o siły i środki Państwowej Straży Pożarnej oraz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Kowali Pańskich, Kowali Księżych oraz Przykony. Spotkanie podzielono na dwa etapy, w pierwszej części spotkania przedstawiono uczestnikom sprawy bieżące dot. funkcjonowania plutonu oraz sprawdzono sprzęt, który wchodzi w jego skład. W drugiej części realizowano ćwiczenia na obiekcie Miranda Textiles Spółka z o.o. ul. Jedwabnicza w Turku . Scenariusz do ćwiczeń zakładał, że na terenie jednej z hal powstało silne zadymienie oraz w konsekwencji doszło do pożaru hali. W ramach ćwiczeń sprawdzono dostarczenie wody na znaczną odległość z zachowaniem wymaganego wydatku wodnego w konfiguracji przewidzianej dla powiatowego plutonu ratowniczego .

źródło: PSP Turek

Żeglarze opanowali Przykonę, czyli regaty Armor Sa...
Ognisty spektakl w Parku Tura

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Zbigniew w czwartek, 24 wrzesień 2020 10:03

W drugim etapie ćwiczeń brała również udział jednostka z OSP Turek.

W drugim etapie ćwiczeń brała również udział jednostka z OSP Turek.
Gość
środa, 02 grudzień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.