Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Władysławów: OSP Chylin dołączyła do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego

Samochody OSP

Od dziś (1 maja) aż 73 jednostki OSP z całej Polski oficjalnie dołączyły do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Wśród nich nie zabrakło także tych z powiatu tureckiego. Powody do radości mają druhowie z Chylina (gmina Władysławów) i Turku.

Z tenoru województwa wielkopolskiego do KSRG włączono w sumie pięć jednostek. Porozumienie o dołączeniu do systemu jednostki z Chylina podpisano na początku grudnia ubiegłego roku. Dokument zgodny z rozporządzeniem MSWiA został wówczas podpisany przez Komendanta Powiatowego PSP w Turku Piotra Pietruchę, wójta gminy Władysławów Elżbietę Klanowską, a także przedstawicieli OSP Chylin. Plany druhów się powiodły i z początkiem maja jednostka z Chylina jest trzecią - po OSP Władysławów i OSP Kuny strażą z terenu gminy włączoną do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Wcześniejsze porozumienie stało się także podstawą do włączenia w ramy KSRG na kolejne pięć lat jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Turku. OSP Turek pierwszy raz w systemie pojawiła się 4 maja 2015 roku.

Jednostki OSP w KSRG są istotnym wsparciem działań ratowniczych Państwowej Straży Pożarnej. Stosunkowo gęsta sieć jednostek KSRG pozwala skrócić czas od przyjęcia zgłoszenia do momentu podjęcia działań ratowniczych.

Brudzew: Maryjne pieśni płyną ze strażackiej wieży...
Bezpieczny majowy weekend 2020

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 15 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.