Pandemia to żniwa dla oszustów. Policja apeluje o ostrożność!

Policja ostrzega przed oszustami
Na legendę, wypadek drogowy, na wnuczka czy na policjanta - do takich sposobów coraz częściej uciekają się oszuści na terenie powiatu tureckiego.  Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Turku przeprowadzili działania profilaktyczne mające na celu przestrzec mieszkańców przed potencjalnymi oszustami.
 
 
 
 
 
 
Akcję przeprowadzili asp. Marzena Kwaśna z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii oraz dzielnicowi Rewiru Dzielnicowych Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Turku. W miejscach uczęszczanych przez seniorów rozdawali broszury informując przy tym o najczęściej stosowanych przez sprawców metodach działania i wskazując jak nie dać się oszukać.
 
Policjanci apelują do seniorów: 
- zachowajcie szczególną ostrożność w kontaktach z obcymi, którzy mogą podawać się np. za "policjanta", "lekarza", "wnuczka", "pracownika instytucji pomocowej";
- pamiętajcie, że policja nigdy nie będzie prosiła o wypłatę pieniędzy z banku i przekazanie ich nieznanym osobom lub pozostawienie we wskazanym miejscu;
- nie dokonujcie zakupu szczepionek i produktów farmaceutycznych na własną rękę;
- POD ŻADNYM POZOREM NIE PRZEKAZUJCIE PIENIĘDZY! - skontaktujcie się najpierw z rodziną, aby potwierdzić czy potrzebują pomocy finansowej.
Jeżeli macie Państwo podejrzenia, że możecie zostać oszukani bardzo proszę o szybką reakcję. Dzwońcie natychmiast pod numer alarmowy 112.
 
Tylko nasze wspólne działanie może doprowadzić do zatrzymania oszustów.
Kawęczyn: Serce, które niesie pomoc
Brudzew: W Kalinowej zbiorą 100 litrów krwi na 100...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 08 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.