Panie z OSP Kalinowa i panowie z OSP Janiszew najlepsi

OSP Janiszew

Sobota, 31 sierpnia 2019 roku, przeszła do historii pożarnictwa powiatu tureckiego i województwa wielkopolskiego. Oto aż dwie drużyny z powiatu tureckiego stanęły na najwyższym miejscu podium w swoich kategoriach. Panie z OSP Kalinowa i panowie z OSP Janiszew dali w Polanicy-Zdroju (woj. dolnośląskie) pokaz kunsztu sprawności fizycznej na Krajowych Zawodach OSP.

Na miejsca, gotów, start!
Pogoda w trakcie trwania konkurencji nie rozpieszczała zawodników. Niesamowity skwar dawał się we znaki wszystkim obecnym na miejscu osobom. O godz. 10.40 swój start rozpoczęła drużyna z Janiszewa. Nikt nie spodziewał się, że ćwiczenie bojowe zakończy po 29,97 sekundach ustanawiając tym samym nowy oficjalny rekord w tej dyscyplinie. Niestety w trakcie konkurencji kontuzjowany został Norbert Zawadzki, którego z płyty boiska zabrała karetka pogotowia. Mimo zmiany zawodnika druhowie z gm. Brudzew w sztafecie pożarniczej wykręcili czas 53,93 sekundy.

Druhny z OSP Kalinowa na płytę boiska wyszły o 11.10. Po sygnale do startu bojówkę wykonały z wynikiem 36,77 sekund, a sztafetę pożarniczą ukończyły w czasie 60,77 sekund. Wszystkie zadania zostały wykonane przez zawodników z powiatu tureckiego bez żadnych dodatkowych punktów karnych.

Wsparcie kibiców
Zarówno OSP Kalinowa, jak i OSP Janiszew przybyli do Polanicy wspierani przez liczne grono swoich kibiców. Gdy na torze pojawiały się drużyny z powiatu tureckiego z trybun było słychać ogromną falę dopingu. Na trybunach zasiedli również wójt gm. Turek Karol Mikołajczyk, wójt gm. Brudzew Cezary Krasowski oraz Komendant Powiatowy PSP w Turku st. kpt. Piotr Pietrucha. Warto wspomnieć, że w skład zespołu sędziowskiego wchodziła także osoba z powiatu tureckiego – mł. bryg. w st. spocz. Piotr Pieśkiewicz.

Zawodnicy OSP Janiszew i OSP Kalinowa odebrali med...
Lepiej późno niż wcale, czyli miasto uchwala progr...