Pijani kierowcy i nadmierna prędkość, czyli podsumowanie działań „Prędkość- Zero Tolerancji”

KPP Turek

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Turku podsumowali działania „Prędkość – Zero Tolerancji”. W dniach 1-3 marca br. na terenie całego województwa wielkopolskiego trwały działania ukierunkowana na kontrole kierujących jadących z nadmierną prędkością.

Wzmożone działania, które przeprowadzono w dniach 1-3 marca br. miały na celu kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego, a w szczególności zwrócenie uwagi na przekraczających dozwoloną prędkość.

Efektem trzydniowych działań policjantów ruchu drogowego było ujawnienie 31 wykroczeń w ruchu drogowym dotyczących przekroczeń dopuszczalnej prędkości.

Policjanci zatrzymali 3 dowody rejestracyjne i 2 prawa jazdy, w tym jedno za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

3 marca br. w Brudzewie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który kierował samochodem marki Citroen C5. Kierujący w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 108 km/h, w miejscu w którym obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Policjanci zatrzymali kierującemu dokument prawa jazdy na 3 miesiące i ukarali wysokim mandatem karnym.

Przypominamy, że każde 10km/h więcej, to wydłużona droga hamowania i mniej czasu na podjęcie skutecznego manewru w sytuacji zagrożenia. Policjanci będą prowadzić wzmożone kontrole w godzinach największego zagrożenia wypadkami. Głównym celem tych działań jest zmiana nawyków i świadomości kierowców i egzekwowanie konsekwentnego stosowania się do obowiązujących przepisów. Im więcej osób będzie poruszało się z dozwolona prędkością, tym na naszych drogach będzie bezpieczniej.

Pamiętajmy, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą tylko ich sprawcy. W wielu przypadkach skutki nieodpowiedzialnych zachowań, odczuwają także inni uczestnicy ruchu drogowego, szczególnie ci niechronieni. Apelujemy więc o bezpieczną jazdę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!

Przypominamy, że według obowiązujących przepisów ruchu drogowego , kierowca, który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h obligatoryjnie ma zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal kierowała samochodem i zostanie zatrzymana przez policjantów, okres zatrzymania wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli dany kierowca ponownie zdecyduje się prowadzić pojazd wówczas grozi mu utrata uprawnień i ponowny egzamin na prawo jazdy.

źródło: KPP Turek

Przekazanie mobilnego symulatora zagrożeń pożarowy...
Nowa Piątka Prawa i Sprawiedliwości tematem kolejn...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - olek w poniedziałek, 04 marzec 2019 22:25

w Turku 1:0 dla policji, a powinno chyba być kierowcy z yanosikem kontra policja

w Turku 1:0 dla policji, a powinno chyba być kierowcy z yanosikem kontra policja :p
Gość
poniedziałek, 09 grudzień 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.