Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Po skończonej misji strażacy wracają ze Szwecji

Image_4

Przez dwa tygodnie funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej zmagali się z pożarami w środkowej Szwecji. Teraz nasi dzielni strażacy wracają do domów.


Przed blisko dwoma tygodniami ze z terenu Świnoujścia, Zachodniego Pomorza oraz Wielkopolski wyruszyli strażacy, których rząd Szwecji poprosił o pomoc w gaszeniu pożarów lasów. Wśród liczącej 65 osób grupy z Wielkopolski znaleźli się także funkcjonariusze PSP z turkowskiej komendy. Druhowie z KP PSP w Turku i Kole wyruszyli do Szwecji 21 lipca i przez 14 dni pomagali zmagać się z żywiołem przy użyciu specjalistycznego sprzętu, w tym samochodu kontenerowego oraz quada.

W składzie międzynarodowego modułu do gaszenia pożarów lasów GFFFV Poznań, znalazło się czterech strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku. Przez cały czas trwania misji strażacy pracowali przez cały czas w tzw. sposób „rotacyjny”. W akcję przez cały czas zaangażowanych było około 60 proc. strażaków, a pozostali w tym czasie regenerowali się po trwającej 12 godzin służbie. Polscy strażacy bronili przed ogniem m.in. miejscowość Karbole, z której wcześniej ewakuowano mieszkańców. Zbudowali tam linię obrony o długości siedmiu kilometrów.

Fot: Komenda Wojewodzka PSP

UM: Nie poddajemy się, ale działamy zgodnie z praw...
Funkcjonowanie Tura zagrożone. Jest pasja, potencj...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 18 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.