Podsumowanie działań „Prędkość – Zero Tolerancji”

Prędkość Zero Tolerancji

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Turku podsumowali działania „Prędkość – Zero Tolerancji”. W dniach 21-24 stycznia br. na terenie całego województwa wielkopolskiego trwały działania w trakcie których policjanci na terenie powiatu tureckiego kontrolowali pojazdy.

Wzmożone działania, które przeprowadzono w dniach 21-24 stycznia br. miały na celu kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego, a w szczególności zwrócenie uwagi na przekraczających dozwoloną prędkość.

Efektem czterodniowej pracy policjantów ruchu drogowego było skontrolowanie ogółem 174 pojazdów.

W trakcie działań policjanci ujawnili 116 wykroczeń w ruchu drogowym, z czego aż 80 osób kierujących pojazdami przekroczyło dopuszczalną prędkość.

Policjanci zatrzymali 11 dowodów rejestracyjnych.

Przypominamy, że każde 10km/h więcej, to wydłużona droga hamowania i mniej czasu na podjęcie skutecznego manewru w sytuacji zagrożenia. Wzmożone kontrole będą prowadzone w godzinach największego zagrożenia wypadkami. Głównym celem tych działań jest zmiana nawyków i świadomości kierowców i egzekwowanie konsekwentnego stosowania się do obowiązujących przepisów. Im więcej osób będzie poruszało się z dozwolona prędkością, tym na naszych drogach będzie bezpieczniej.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem z nadmierną prędkością przekraczającą o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, wiąże się z zatrzymaniem prawa jazdy na okres trzech miesięcy.

źródło: KPP Turek

Inteligentna lodówka – prawdziwa rewolucja w AGD!
Zalegający śnieg i sople z dachów trzeba usuwać

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - x w piątek, 25 styczeń 2019 19:00

Niestety jestem wśród tych 80...

Niestety jestem wśród tych 80...
Gość
niedziela, 20 październik 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.