Podsumowanie wakacji 2019

KPP Turek

Tegoroczne wakacje mamy już za sobą. Czas więc podsumować, jak wyglądały one na drogach powiatu tureckiego. Najważniejszą i najbardziej pozytywną informacją jest ta, że w czasie tegorocznych wakacji w wypadkach drogowych na terenie powiatu zginęło mniej osób niż w latach ubiegłych.

Trwające od 19 czerwca br. ogólnopolskie działania „Bezpieczne Wakacje 2019” dobiegły końca.

Podczas wakacji policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku prowadzili liczne działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa. Z jednej strony były to wzmożone kontrole, z drugiej – akcje edukacyjne.
Policjanci eliminowali z dróg kierowców, którzy stwarzali największe zagrożenie na drodze. Funkcjonariusze ruchu drogowego podczas tegorocznych wakacji zatrzymali więcej nietrzeźwych kierujących niż w roku ubiegłym w 2018r. – 23 w 2019r. – 26.

Prowadzono także statyczne oraz dynamiczne kontrole prędkości z wykorzystaniem pojazdów oznakowanych, jak i nieoznakowanych, wyposażonych w wideorejestrator. W tym roku policjanci ujawnili dużo więcej przekroczeń prędkości. W roku ujawnili 453 wykroczenia, natomiast w tym roku było to 959 wykroczeń. Z powodu przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym o 50 km/h, zatrzymano więcej praw jazdy niż w roku poprzednim, w roku 2018 – 1, w roku 2019 – 7.

W 2019 roku w okresie wakacji w naszym regionie było mniej ofiar śmiertelnych wypadków drogowych. W roku 2018 na drogach powiatu zginęły dwie osoby, podczas tegorocznych wakacji zginęła tylko jedna osoba. W tym roku doszło do 109 kolizji, a w roku 2018 do 121 kolizji.

Policjanci podczas przeprowadzanych kontroli drogowych, sprawdzali m. in. stan techniczny pojazdów. Wśród nich 263 pojazdy nie spełniały kryteriów dalszej bezpiecznej jazdy w związku z powyższym ich dowody rejestracyjne zostały zatrzymane.

Podczas prowadzonej akcji sprawdzane były także pojazdy turystyczne przewożące dzieci i młodzież na kolonie i obozy wakacyjne.

Wszystkie podjęte działania wpisują się w kampanię „Kręci mnie bezpieczeństwo”. W ramach tej akcji oraz działań „Bezpieczne wakacje 2019” policjanci spotykali się z dziećmi i młodzieżą. Rozmawiali z o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, nad wodą oraz bezpiecznych zabawach w domu, podczas nieobecności rodziców. Dbając o bezpieczeństwo policjanci podczas imprez, festynów i pikników rodzinnych, przeprowadzili szereg akcji z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz bezpiecznych zachowań w okresie wakacji.

Policyjne apele, liczne patrole czy mandaty karne nie zagwarantują bezpiecznej jazdy. Jeśli do tych elementów nie dołożymy własnego szacunku do drugiego kierowcy i respektowania przepisów ruchu drogowego nadal będziemy świadkami ludzkich tragedii na drodze.

źródło: KPP Turek

Poddasze użytkowe w domu jednorodzinnym - jak je o...
Tuliszków: Narodowe Czytanie 2019

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 04 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.