Połamane drzewa i zerwany dach. Pracowite dwa dni strażaków w powiecie tureckim

Wichura w powiecie tureckim

Przez dwa dni strażacy z powiatu tureckiego zmagali się się ze skutkami porywistego wiatru. Huragan wyrządził wiele szkód nie tylko materialnych. Połamane drzewa, uszkodzone dachy czy wypadki to tylko niektóre ze zdarzeń mających miejsce podczas ostatnich dwóch dni.

W dniach od 10 do 11 lutego strażacy otrzymali zgłoszenia 36 razy. Interwencje podejmowano głównie w związku z przewróconymi i połamanymi drzewami, a także zalanymi wodą ulicami.

Zgłoszenia były przyjmowane z takich miejscowości jak Bibianna, Kotwasice, Wojciechów, Skęczniew, Tuliszków, Dobra, Dzierzbotki, Mikulice, Potworów, Mariantów, Poroże, Miłaczewek, Słodków, Józefina oraz z Turku.

W poniedziałek, 10 lutego silny wiatr był przyczyną poważnego uszkodzenia budynku w miejscowości Poroże w gminie Malanów. Dach został zerwany, a strażacy zabezpieczyli mieszkanie przy pomocy plandek. Wójt gminy Malanów zapewnił rodzinie lokal zastępczy, gdyż budynek w chwili obecnej nie nadaje się do zamieszkania.

Tragiczne zdarzenie miało miejsce dzień później, 11 lutego, kiedy to doszło do wypadku autobusu w miejscowości Kaczki Plastrowe w gminie Przykona o czym pisaliśmy TUTAJ

Chwilę później strażacy podjęli interwencje w Skęczniewie, gdzie podczas odprawianego nabożeństwa miał miejsce pożar dachu kościoła. O zdarzeniu więcej TUTAJ

Tego samego dnia gwałtowny wiatr oderwał kawałek blachy z dachu Gminnego Ośrodka Kultury we Władysławowie. Zwisający element mógł w każdej chwili oderwać się i zagrażał bezpieczeństwu przechodniów. Dach naderwany został również w strażnicy OSP w Turku.

Fot. iTurek / OSP Malanów

5 pomysłów, jak ciekawie spędzić zimowy weekend
Zajęcia dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej „Ogni...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 18 wrzesień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.