Policja podaje statystyki „Akcji Znicz”. Jeden wypadek śmiertelny, jeden pijany kierowca

Akcja Znicz

Około 50 policjantów czuwało nad bezpieczeństwem w dniach od 28 października do 4 listopada. Jeden wypadek śmiertelny, jedna osoba pijana prowadząca auto i siedem mandatów. Tak wyglądają statystyki tegorocznej „Akcji Znicz”.

Działania „Znicz”, polegała na zapewnieniu bezpieczeństwa podczas obchodów Święta Zmarłych. Tradycyjnie w tym okresie funkcjonariusze mieli do czynienia ze wzmożonym ruchem na drogach, a co za tym idzie utrudnieniami w płynnej jeździe, szczególnie w rejonach przycmentarnych.

W tym roku w powiecie tureckim było wyjątkowo spokojnie. Funkcjonariusze policji zatrzymali 168 pojazdów do kontroli. Odnotowali 112 wykroczeń, wystawili 7 mandatów i pouczyli 104 osoby. Policjanci dokonali również zatrzymania jednego prawa jazdy, siedmiu dowodów rejestracyjnych oraz wystawili jeden wniosek o ukaranie.

W okresie od 28 października do 4 listopada badanie trzeźwości przeprowadzono 168 kierowcom. Jedna osoba pijana prowadziła samochód. Policjanci 3 listopada na ul.Armii Krajowej w Turku zatrzymali mężczyznę kierującego oplem. Jak się okazało 43-letni mieszkaniec powiatu poddębickiego miał 1,50 mg/dm3 alkoholu w organizmie, co stanowi ponad 3 promile.

Najbardziej tragicznym wydarzeniem w tym okresie był wypadek w Celestynach (gmina Malanów) w którym zginęły trzy osoby. O zdarzeniu pisaliśmy wcześniej:
https://iturek.net/rozmaitosci/malanow-tragedia-w-celestynach-trzy-osoby-zginely-w-wypadku-drogowych

Apelujemy o ostrożność i rozwagę na drodze.
Obudzić Marcina, przywrócić dzieciom tatę
Historyczna podróż z Kubą Michalskim

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 18 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.