Policja poszukuje trzeciego sprawcę rozboju

KPP Turek

Na trzy miesiące do aresztu trafiła 39. letnia kobieta i 45. letni mężczyzna oboje przebywający na terenie miasta Turku, ustaleni i zatrzymani przez policjantów kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Turku. Wymienieni podejrzani są o dokonanie rozboju na starszym mężczyźnie, kradzież, uszkodzenie mienia i groźby karalne. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Turku sąd zastosował wobec wymienionych osób środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

14 sierpnia br. po godzinie 18-ej 39. letnia kobieta i 45. letni mężczyzna przebywający na terenie miasta Turku na ul. 650-lecia dokonali rozboju na 76. letnim mieszkańcu miasta Turku. W trakcie policyjnych czynności ustalono, że w/w osoby używając przemocy i grożąc śmiercią zażądali od jadącego rowerem mężczyzny pieniędzy, po czym dokonali kradzieży torby z zakupami. W opisanym rozboju uczestniczył trzeci nieustalony dotąd mężczyzna.

Tego samego dnia w/w kobieta trzymając scyzoryk groziła pozbawieniem życia i zdrowia 18. letniej kobiecie, która w obawie, że groźby te mogą zostać spełnione schroniła się w pobliskim sklepie. W tym czasie sprawczyni dokonała uszkodzenia drzwi sklepu powodując straty w wysokości 1000 złotych.

Sąd Rejonowy Turku na wniosek Prokuratury Rejonowej w Truku zastosował wobec ustalonych sprawców środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do lat 12.

Trwają ustalenia trzeciego sprawcy rozboju z dnia 14 sierpnia br. na 650 –lecia w Turku.

Prosimy wszystkich świadków zdarzenia o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny i kontakt w tej sprawie z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Turku pod nr tel. 47 77 37 200 lub naczelnikiem Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Turku 47 77 37 271.

Za wszelką pomoc i wskazówki mogące przyczynić się do ustalenia tożsamości sprawcy rozboju z góry dziękujemy.

źródło: KPP Turek

Tuliszków: Srebrna medalistka Olimpijska odwiedził...
Tuliszków: Nauczyciele otrzymali awanse zawodowe

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 02 października 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.