Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Policjanci z Tuliszkowa zatrzymali pijanego kierowcę

policja

Policjanci z Komisariatu Policji w Tuliszkowie w dniu 23 marca 2023 roku około godziny 18.00 zatrzymali 30. letniego mężczyznę, który pijany kierował samochodem osobowym marki Audi A4. Patrol młodych funkcjonariuszy podczas pełnionej służby zauważył dziwne, nienaturalne zachowanie kierowcy. W wyniku zatrzymania przy użyciu sygnałów świetlno-dźwiękowych pojazdu do kontroli drogowej w miejscowości Chylin okazało się, że kierujący znajduje się pod wpływem alkoholu.

Policjanci z Komisariatu Policji w Tuliszkowie w dniu 23 marca 2023 roku około godziny 18.00 zatrzymali 30. letniego mężczyznę, który pijany kierował samochodem osobowym marki Audi A4. Patrol młodych funkcjonariuszy podczas pełnionej służby zauważył dziwne, nienaturalne zachowanie kierowcy. W wyniku zatrzymania pojazdu do kontroli drogowej przy użyciu sygnałów świetlno-dźwiękowych w miejscowości Chylin okazało się, że kierujący znajduje się pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu, a po przeprowadzonym badaniu alkomatem okazało się, że mężczyzna ma w wydychanym powietrzu 0,49 mg/l. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy a zgodnie z art. 178a § 1 kk sprawcy tego przestępstwa grozi pozbawienie wolności do lat 2.

Pamiętajmy, nietrzeźwi kierowcy to bardzo duży problem na polskich drogach. Każdy kto wsiada do samochodu z przekroczoną normą alkoholu w wydychanym powietrzu lub we krwi stanowi ogromne zagrożenie na drodze. Nie bądźmy obojętni i nie dawajmy społecznego przyzwolenia na takie zachowanie. Jako osoby stojące z boku w sytuacji gdzie wszyscy wiedzą że kolega pił, ale pozwalają mu odjechać samochodem z imprezy mamy możliwość reakcji. Możemy w ten sposób uratować komuś życie. W takim przypadku bierna postawa może doprowadzić do tragedii.

źródło: KPP Turek

Kawęczyn: Z Orła do reprezentacji. Monika Poniedzi...
Światowy Dzień Poezji w bibliotece szkolnej ZST

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - beny w sobota, 25 marca 2023 09:39

We Francji zabierają samochody pijakom.A u nas co? Guru PiS z Żoliborza nie ma prawa jazdy to problemu nie widzi.Wojenka ze wszystkimi ważniejsza niż ochrona obywatela ,na którego jest utrzymaniu.

We Francji zabierają samochody pijakom.A u nas co? Guru PiS z Żoliborza nie ma prawa jazdy to problemu nie widzi.Wojenka ze wszystkimi ważniejsza niż ochrona obywatela ,na którego jest utrzymaniu.
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.