Policjanci zatrzymali dwóch kierowców posługujących się podrobionymi prawami jazdy

Zatrzymanie

Policjanci z Turku w czasie dwóch kontroli drogowych do których doszło w miniony weekend ujawnili dwa podrobione prawa jazdy. Po dokładnej weryfikacji wyszło, że dokumenty są fałszywe, a kierowcy nie posiadają uprawnień do kierowania pojazdami. O losach kierowców zadecyduje teraz sąd. Grozi im nawet do 5 lat więzienia.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Turku 10 marca br. w godzinach dopołudniowych w trakcie pełnionej służby w Kaczkach Średnich zatrzymali do kontroli kierującego samochodem VW Golf. W trakcie weryfikowania dokumentów prawa jazdy policjanci nabrali podejrzeń, że dokument może być podrobiony. Wygląd i znaki zabezpieczające odbiegały od oryginalnego dokumentu. Po sprawdzeniu w systemie informatycznym ustalili, że mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Kierujący samochodem VW, to mieszkaniec powiatu kaliskiego w wieku 33 lat.

Do podobnego zdarzenia doszło tego samego dnia godzinę później. Tym razem policjanci w Brudzewie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Peugeotem 307. Kierujący 19-latek okazał do kontroli drogowej prawo jazdy, które wyglądem znacząco odbiegało od autentycznego dokumentu. Po sprawdzeniu w systemie informatycznym okazał się, że kierowca nie posiada uprawnień do kierowania.

Podejrzane dokumenty zostały zabezpieczone, a o dalszym losie kierowców zadecyduje teraz sąd. Za posługiwanie się podrobionym dokumentem Kodeks Karny przewiduje karę do 5 lat więzienia.

źródło: KPP Turek

Władysławów: W Wyszynie 500+ działa jak należy. Al...
Ogólnopolski turniej kyokushin karate

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
piątek, 24 maj 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.