Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn z narkotykami

Narkotyki Zatrzymanie

W niedzielę, 24 maja br. policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego w trakcie kontroli drogowej Audi A4 ujawnili u dwóch mężczyzn narkotyki. Jeden z nich przy którym policjanci ujawnili znaczną ilość narkotyków najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Policjanci z Wydziału Prewencji 24 maja br. zatrzymali w Turku do kontroli drogowej samochód marki Audi A4, którym podróżowało trzech mężczyzn. Nerwowe zachowanie osób podróżujących samochodem zwróciło uwagę funkcjonariuszy. Policjanci poddali kontroli osobistej wszystkich podróżujących mężczyzn. 23-letni pasażer posiadał przy sobie ponad 60 gramów białego proszku oraz wagę elektroniczną. Przy drugim z pasażerów, 24-letnim mężczyźnie funkcjonariusze ujawnili niewielką ilość białego proszku, poniżej 1 grama. Wstępne badanie testerem dało wynik pozytywny w kierunku amfetaminy.

Natomiast kierującego samochodem 21-letniego mężczyznę poddano badaniu na obecność w organizmie środków odurzających, które wykazało wynik pozytywny. W związku z podejrzeniem, że mógł kierować samochodem znajdując się pod wpływem środków odurzających została pobrana mu krew do badań. Jeśli okaże się, że kierował autem pod wpływem środków odurzających, grozić mu będzie kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia. 23-latek przy którym policjanci ujawnili znaczną ilość narkotyków już wcześniej był karany za przestępstwa z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii. Usłyszał pięć zarzutów dotyczących posiadania, sprzedaży i użyczania narkotyków. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Turku Sąd Rejonowy w Turku zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Turek


Wideo: Także rodziny zastępcze mają swoje święto -...
Władysławów: Nowy proboszcz w Russocicach

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Lokalna Wredota w piątek, 29 maj 2020 15:52

O jaka dobra wiadomość
- mam jeszcze prośbę, zróbcie coś z tymi szaleńcami na motorach, może dla przykładu na początek odebrać uprawnienia kilku osobom.
Wystarczy się dobrze ustawić w słoneczne popołudnie, sobote czy niedzielę, a gdzie to już z pewnością doskonale wiecie.

O jaka dobra wiadomość - mam jeszcze prośbę, zróbcie coś z tymi szaleńcami na motorach, może dla przykładu na początek odebrać uprawnienia kilku osobom. Wystarczy się dobrze ustawić w słoneczne popołudnie, sobote czy niedzielę, a gdzie to już z pewnością doskonale wiecie.
Gość
piątek, 10 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.