Dobra: Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę autobusu szkolnego

Pijany Kierowca Autobusu

52-letni kierowca autobusu jechał po uczniów będąc pod wpływem alkoholu. Został zatrzymany i wyeliminowany z ruchu w przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego z Turku w miejscowości Długa Wieś. Kierowcę za jazdę w stanie po użyciu alkoholu czeka odpowiedzialność przed sądem.

Dzisiaj około godz. 8.00 w miejscowości Długa Wieś gm. Dobra policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Turku pełniąc służbę w patrolu motocyklowym zatrzymali do kontroli drogowej kierującego autobusem marki Autosan. Badanie trzeźwości wykazało 0,18 i 0,17 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, co daje ok. 0,38 promila alkoholu. Podczas kontroli w autobusie nie było dzieci. Jak ustalili policjanci kierowca jechał do miejscowości Żeronice, gdzie miał odebrać dzieci.

Policjanci 52-letniemu mieszkańcowi powiatu tureckiego zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami. Za kierowaniem w stanie po użyciu alkoholu odpowie przed Sądem Rejonowym w Turku.

Policjanci prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły”, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w rejonach szkół oraz na drogach, prowadzących do szkół i placówek oświatowo–wychowawczych

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” jest adresowana zarówno do dzieci, jak i do wszystkich dorosłych, w szczególności do rodziców i nauczycieli, na których ciąży obowiązek edukacyjny.

Mamo, Tato,
-
dziecko naśladuje twoje zachowania, daj więc dobry przykład,
-zadbaj o to, by dziecko na drodze było widoczne dla kierujących,
-ucz i przypominaj zasad prawidłowego poruszania się po drodze,
-wyznacz dziecku jedną bezpieczną drogę z domu do szkoły/ze szkoły do domu,
-w samochodzie przewoź dziecko zgodnie z przepisami.

Nauczycielu,
-odkrywaj przed dziećmi bezpieczny świat, także w sferze ruchu drogowego,
-przez zabawę ucz dzieci zasad prawidłowego poruszania się po drodze,

Kierujący pojazdami,
-w rejonach szkół zachowajcie szczególną ostrożność, unikajcie wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego.

Szalona nocka w MBP
Przyłącz się do akcji „100 litrów krwi na 100 leci...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 03 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.