Policyjna interwencja z użyciem gazu i kajdanek

Policyjna interwencja z użyciem gazu i kajdanek
Do Sądu Rejonowego w Turku skierowano wniosek o ukaranie dwóch mężczyzn, którzy będąc pod wpływem alkoholu wdali się w awanturę z funkcjonariuszami policji. Wcześniej jeden z nich miał pomalować sprayem słup elektryczny. 
 
 
Zdarzenie miało miejsce w środę, 15 czerwca. Jak informuje rzecznik prasowy KPP Turek, Dorota Grzelka, w godzinach wieczorny funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego turkowskiej komendy, będąc już po służbie zauważył, że jeden z grupy kilkorga mężczyzn pomalował sprayem słup elektryczny. Do interwencji skierowano patrol, który na ul. Dobrskiej w Turku zatrzymał trzy osoby. Wśród nich był 37-letni turkowianin, u którego badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu. Nie stosował się on do wydawanych przez policjanta poleceń i używał wulgarnych słów. Funkcjonariusze zmuszeni byli użyć gazu i siłą założyć mu kajaki. Za pomalowanie słupa odpowiedzialny był drugi z mężczyzn, również był pod wpływem alkoholu (ponad 1,2 promila). 38-latek również kierował wulgaryzmy pod adresem policjantów, odpowie on również za bezprawne umieszczanie rysunków w miejscu publicznych. 
 
Swoją wersję zdarzenia w mediach społecznościowych przedstawił 37-letni zatrzymany. Tam również nie przebierał w słowach, twierdząc, że założenie kajdanek i użycie gazu było bezpodstawne. W sieci można znaleźć zdjęcia otarć na jego nadgarstkach i nogach, które - jak twierdzi - miały powstać podczas policyjnej interwencji. Zamieścił on również film, który nagrano podczas całego zajścia. 
Władysławów: Smacznie, lokalnie i słonecznie, czyl...
Doskonałe umiejętności i miłość do wody, czyli Mis...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 01 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.