Policyjny dron sprawdzał, jak zachowują się kierowcy

244660723_241604291337069_2348322660601099784_n
29 wykroczeń ujawniono podczas wspólnej akcji, jaką przeprowadzili funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Turku wspólnie z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkie Policji w Poznaniu przy użyciu BSPP- Bezzałogowego Statku Powietrznego Policji.
 
 
 
 
Podczas akcji szczególną uwagę zwracano na zachowania kierowców przy skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych. Przede wszystkim sprawdzano przestrzeganie przepisów dotyczących pierwszeństwa pieszych raz wyprzedzania innych pojazdów. W ciągu zalewie trzech godzin ujawniono 29 wykroczeń m.in. niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa, nieprawidłowe przewożenie dzieci, korzystanie z telefonu komórkowego, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, czy też niekorzystanie z wymaganych przepisami świateł.
 
Z uwagi na występowanie dużej ilości zdarzeń drogowych, w tym wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym apelujemy policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ustawy „Prawo o ruchu drogowym”. Podobne działania jak te prowadzone pod koniec września, mają być realizowane cyklicznie.
 
Źródło: KPP Turek
Szeroka oferta zniczy i kwiatowych kompozycji w sk...
Malanów: Przedszkolaki na kwarantannie

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Nowoczesny w środa, 06 października 2021 07:06

No tego jeszcze brakowało. Totalna inwigilacja wszystko sprawdzą, na czerwonym nie będzie można jeździć.
Niedługo zaczną w okna patrzeć i tylko po ślubie i w celach prokreacji będzie można, inaczej mandat i piekło czeka.
Quiz vadis polucjo?

No tego jeszcze brakowało. Totalna inwigilacja wszystko sprawdzą, na czerwonym nie będzie można jeździć. Niedługo zaczną w okna patrzeć i tylko po ślubie i w celach prokreacji będzie można, inaczej mandat i piekło czeka. Quiz vadis polucjo?
Gość - mieszkaniec w środa, 06 października 2021 11:13

Akurat popieram sprawdzanie na czerwonym , zapraszam na skrzyżowanie koło dawnego Tesco,tam to dopiero jeżdzą na czerwonym,szczególnie skrzyżowanie Konińska-Krótka bo niektórzy nie widzą że tam są podwójne światła ......

Akurat popieram sprawdzanie na czerwonym , zapraszam na skrzyżowanie koło dawnego Tesco,tam to dopiero jeżdzą na czerwonym,szczególnie skrzyżowanie Konińska-Krótka bo niektórzy nie widzą że tam są podwójne światła ......
Gość
wtorek, 21 marca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.