Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Polscy strażacy ruszyli na pomoc do Grecji. Wśród nich także funkcjonariusze PSP w Turku

Pożar

Wiele krajów Europy zmaga się z klęskami żywiołowymi. W krajach zwalczane są skutki poważnych nawałnic i powodzi, na południu naszego kontynentu szaleją natomiast pożary lasów.

Wszyscy pamiętamy jak polscy strażacy w 2018 roku walczyli z pożarami w Szwecji. Dali się wtedy poznać jako profesjonalna formacja, która jest przygotowana na wszystko. Do tej pory niejednokrotnie mieli okazję wspomóc inne kraje. Tym razem z żywiołem walczyć będą ponownie na południu Europy, w Grecji.

Po godzinie 16.00 Polska otrzymała zapotrzebowanie z Unijnego Mechanizmu Ochrony Ludności na trzy moduły GFFFV (moduł do gaszenia pożarów lasów z użyciem pojazdów).

-Przed godziną 17.00 zgłoszono dwa moduły z Wielkopolski i Małopolski , czyli 149 osób, 49 samochodów. O godzinie 19.00 zaoferowana przez Polskę pomoc została przyjęta. Trwa dysponowanie jednostek do rejonu koncentracji w Krakowie - mówił zastępca komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej, nadbryg. Arkadiusz Przybyła.

W skład modułu z Wielkopolski wchodzą również zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Turku. 

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Turku bryg. Piotr Pietrucha potwierdził gotowość jednostek do wyjazdu. Obecnie oczekuje się na dalsze dyspozycje.

 

Malanów: XII Otwarte Mistrzostwa Gminy Malanów w B...
Przykona: Najlepsi absolwenci z gminy docenieni

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 19 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.