Posypały się mandaty dla drogowych piratów, czyli grupa „SPEED” na turkowskich drogach

akcja speed turek
Aż 62 mandaty karne, w tym 40 za przekroczenie prędkości - taki jest bilans działań prowadzonych na terenie powiatu tureckiego przez policyjną grupę „SPEED” w czwartek, 22 sierpnia. 
 
W akcję włączyli się funkcjonariusze z Turku, Koła i Konina. Przez kilka godzin skontrolowano ponad sto pojazdów. Efektem jest 40 mandatów nałożonych za przekroczenie prędkości, 28 innych naruszeń przepisów ruchu drogowego oraz sześć wniosków o ukaranie. Jeden kierowca stracił prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.
 
Grupa „SPEED” została powołana przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. W skład tego zespołu wchodzą wchodzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego z garnizonu wielkopolskiego. Efekty pracy policjantów pokazują, że na naszych drogach jest wciąż zbyt dużo brawury i agresywnych zachowań. Prędkość jest jednym najczęstszych przyczyn wypadków, do jakich dochodzi na naszych drogach.
Brudzew: Mieszkańcy Ogrodowej z szansą na rondo
Dofinansowania na ciekawe projekty dla czterech mi...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - zyx w piątek, 23 sierpień 2019 16:17

A ja myślałem że prędkość nie jest główną przyczyną wypadków tylko nagła jej utrata...
Żeby było sprawiedliwie za tydzień poproszę taką akcję w Koninie, a za dwa w Kole... bo przecież cała Polska się z nas (powiatu) śmieje że można przejechać kraj wzdłuż i wszerz, ale nie bez kontroli u nas w powiecie.

A ja myślałem że prędkość nie jest główną przyczyną wypadków tylko nagła jej utrata... Żeby było sprawiedliwie za tydzień poproszę taką akcję w Koninie, a za dwa w Kole... bo przecież cała Polska się z nas (powiatu) śmieje że można przejechać kraj wzdłuż i wszerz, ale nie bez kontroli u nas w powiecie.
Gość
wtorek, 01 grudzień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.