Poszukiwania 20-latka z powiatu tureckiego na sopockiej plaży. Mężczyzna odnalazł się w hotelu

Sopot

Kilkadziesiąt osób, w tym ratowników przez kilka godzin w nocy z 22 na 23 lipca poszukiwało młodego mieszkańca powiatu tureckiego, który na sopockiej plaży zostawił ubranie, telefon, dokumenty i wszedł do morza. Akcja skończyła się nad ranem, gdy okazało się, że 20-latek śpi w hotelu.

W piątek, 23 lipca około godzi 1.28 ratownicy z Grupy Interwencyjnej sopockiego WOPR otrzymali informacje, że przy wejściu na plażę, tuż przy linii brzegowej ktoś pozostawił rzeczy (spodnie, koszulkę, czapkę, dokumenty i telefon), a zgłaszająca osoba nikogo nie widzi w wodzie. Na miejsce zadysponowano ośmiu ratowników wodnych, łodzie, quada i samochód WOPR, 17 funkcjonariuszy oraz psa tropiącego z przewodnikiem, trzy zastępy PSP w Sopocie z łodzią, Jednostkę Morskiej Służy Poszukiwania i Ratownictwa, a także dwie jednostki pływające straży granicznej.

Poszukiwania 20-lata z powiatu tureckiego trwały ponad 3,5 godziny. Prowadzono je w wodzie i na lądzie. Jak informuje sopocki WOPR, o godzinie 04:46 poszukiwania zostały zawieszone, a godzinie 05:37 dyspozytor dostał informacje od dyżurnego policji o odnalezieniu zaginionego w hotelu. Mężczyzna stwierdził, że wyszedł z wody kawałek dalej i nie widział swoich rzeczy, więc udał się spać.

WOPR apeluje przy okazji tego zdarzenia o niepozostawianie rzeczy na plaży bez opieki, ponieważ każde z nich wymaga sprawdzenia i zaangażowania wielu sił i środków. Pozostawiając rzeczy należy informować swoich bliskich o tym, czy idziemy do wody czy chociażby na spacer nad brzegiem morza.

fot. WOPR Sopot


Gdy rośliny chorują, zadbaj o ogród z Mrówką
Policjanci ostrzegają - Stop włamaniom!

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 04 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.