Potrącił 32-latkę na pasach. Jest oskarżenie przeciwko Markowi W.

Ulica Wyszyńskiego w Turku

Prokuratura Okręgowa w Koninie skierowała do Sądu Rejonowego w Turku akt oskarżenia przeciwko Markowi W., który w lipcu na ul. Wyszyńskiego potrącił 32-letnią Kingę.

Konińska prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Turku akt oskarżenia przeciwko Markowi W., oskarżając go to, że 9 lipca tego roku umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że kierując samochodem osobowym marki KIA Sorento, zbliżając się do oznakowanego przejścia dla pieszych przy ulicy Wyszyńskiego nie zachował szczególnej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa znajdującej się na tym przejściu pieszej. W konsekwencji doszło do potrącenia, a później przejechania młodej kobiety.

Jak informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koninie, Aleksandra Marańda, 32-latka doznała obrażeń ciała w postaci złamania obojczyka, złamania obu gałęzi kości łonowej oraz górnej gałęzi kości łonowej prawej, stłuczenia wątroby z niewielkim krwawieniem, stłuczenia płuc i ciężkiego urazu kręgosłupa z porażeniem kończyn dolnych. Obrażenia te stanowią ciężki uszczerbek na zdrowiu, tj. o przestępstwo z art.177§2 kodeksu karnego.

Wspomniany artykuł kodeksu karnego stanowi, że jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Władysławów: Stanowisko prokuratury w sprawie trag...
Dobra: Rozśpiewane świąteczne spotkanie Serenady

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 01 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.