Powierzenie obowiązków, wręczenie listu gratulacyjnego oraz awansów w stopniach służbowych

Awanse PSP Turek

Z dniem 1 stycznia 2021 r. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Turku st. kpt. Piotr Pietrucha powierzył kpt. Krzysztofowi Gruszczyńskiemu pełnienie obowiązków na stanowisku naczelnika Wydziału operacyjno- kontrolno-rozpoznawczego.

Wręczenie aktu powierzenia pełnienia obowiązków na stanowisku naczelnika wydziału miało miejsce w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Turku, w obecności kadry kierowniczej komendy oraz funkcjonariuszy i pracowników cywilnych. Kpt. Krzysztof Gruszczyński po ukończeniu w 2014 r. Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, uzyskując tytuł inżyniera pożarnictwa, rozpoczął służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Turku na stanowisku dowódcy zastępu w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Turku. Następnie zajmował stanowiska specjalisty, zastępcy naczelnika Wydziału operacyjno- kontrolno-rozpoznawczego oraz pełnił obowiązki Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Turku. Kpt. Krzysztof Gruszczyński ukończył ponadto studia magisterskie i podyplomowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie z zakresu zapobiegania pożarom i poważnym awariom oraz studia podyplomowe z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy.

Ponadto mł. kpt. Błażej Walkowski otrzymał list gratulacyjny od Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Dariusza Matczaka. W dniu 28 września 2020 roku w Turku przy ulicy Wyszyńskiego 14 doszło do wybuchu gazu propan-butan w budynku wielorodzinnym. mł. kpt Błażej Walkowski, będąc po służbie, w momencie wybuchu przejeżdżał samochodem osobowym w okolicy miejsca zdarzenia. Widząc skutki wybuchu, niezwłocznie podjął działania mające na celu udzielenie pomocy lokatorom budynku objętego wybuchem oraz po dojeździe pierwszych zastępów straży pożarnej przekazał kierującemu działaniami ratowniczymi szczegółowe informacje na temat sytuacji na miejscu.

W drugiej części zbiórki Komendant Powiatowy PSP w Turku wręczył awanse na wyższe stopnie służbowe w korpusie oficerskim i podoficerskim funkcjonariuszom tutejszej komendy, przyznane z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Zdjęcia st.str. Krzysztof Michalak
Tekst: kpt. Jacek Erkiert


Władysławów: Udany sportowy rok
Tuliszków: Julia Kocimska i Jan Antoniewicz w Kadr...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Milena w wtorek, 05 stycznia 2021 09:54

Gratulacje

Gratulacje :)
Gość
wtorek, 19 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.