Pożar w jednaj z klas Szkoły Podstawowej nr 5. Ewakuowano dzieci i nauczycieli

Pozar

Do ewakuacji dzieci oraz nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 5 doszło dzisiaj, tj. 14 czerwca około godziny 12.00. W wyniku zwarcia instalacji elektrycznej doszło do pożaru w jednej z klas. Nikomu nic się nie stało, a sytuacja została szybko opanowana.


W wyniku zwarcia instalacji elektrycznej zapaliła się lampa w jednej z klas. Przed przyjazdem straży pożarnej jeden z pracowników placówki ugasił ogień gaśnicą proszkową.

Ze względu na fakt, że zaczęła palić się instalacja elektryczna i powstało duże zadymienie dyrekcja szkoły podjęła decyzję o ewakuacji wszystkich uczniów oraz całego personelu.

-Jeszcze przed przyjazdem straży ewakuowano 461 dzieci i 49 pracowników. W chwili przyjazdu straży instalacja z lampą były ugaszone, dzieci były ewakuowane, a działania straży polegały na przewietrzeniu pomieszczeń, sprawdzeniu i zabezpieczeniu terenu działania- mówił bryg.Robert Bącała z PSP w Turku.

Na miejscu pracowały dwie jednostki gaśnicze PSP oraz OSP Turek.
 
Brudzew: OSP Chrząblice włączone do Krajowego Syst...
Malanów: Bukiety kwiatów i podziękowania, czyli wó...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 08 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.