Pożegnanie prezesa wojewódzkiego OSP

Pożegnanie prezesa wojewódzkiego OSP

W dniu 5 kwietnia w Skokach (powiat wągrowiecki) odbył się pogrzeb druha Stefana Mikołajczaka - prezesa ZOW ZOSP RP w Poznaniu, Wicewojewody Poznańskiego oraz pierwszego Marszałka Województwa Wielkopolskiego w latach 1999-2005, który zmarł po długiej chorobie w dniu 1 kwietnia w wieku 67 lat.

Mszy świętej pogrzebowej przewodniczył abp Henryk Muszyński, po czym ciało zmarłego zostało odprowadzane na cmentarz parafialny. Pogrzeb miał charakter strażacki – wzięło w nim udział niezliczona ilość sztandarów strażackich, a przy trumnie wartę i asystę pełnili strażacy.

Druha Stefana żegnały delegacje strażackie z całego kraju - na czele z prezesem Zarządu Głównego ZOSP RP Waldemarem Pawlakiem. Z powiatu tureckiego w uroczystości wzięła udział delegacja Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP na czele z prezesem Grzegorzem Ciesielskim, delegacja samorządu powiatu tureckiego z wicestarostą Władysławem Karskim, a także druhowie z gminy Brudzew: Henryk Świętochowski i Mateusz Kaszyński.

Źródło: FB OSP Brudzew
 

 

„Sercem z KGW” czyli wiceminister inwestycji i roz...
UKS Piątka Turek wygrywa z drużyną UKS Warszawa. I...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 31 marca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.