Prezent dla OSP Radyczyny od druhów z Przykony. Wóz ratowniczo- gaśniczy już gotowy do akcji

Przekazanie Wozu Ratowniczo- Gaśniczego

Nie jest nowy, ale sprawny i wyposażony tak, aby można było dbać o bezpieczeństwo mieszkańców. Mowa o wozie strażackim, który Ochotnicza Straż Pożarna w Przykonie przekazała dla jednostki w Radyczynach.

Moment przekazania samochodu marki MAN był doskonałą okazją do tego, aby podziękować druhom z gminy Przykona za udział w akcjach gaśniczych, których w ostatnim czasie nie brakowało. Mowa przede wszystkim o ogromnym pożarze w Smulsku oraz gaszeniu lasu w Dąbrowie. Zaangażowanie i sprawność z jaką jednostki OSP przystępowały do tych akcji pokazują, że działalność ochotniczych straży warto i trzeba wspierać.

-Często pada pytanie czy sprzęt jest potrzebny. Dzisiaj ta odpowiedź jest jednoznaczna i kompletna. Ten sprzęt jest potrzebny. Umiejętności wasze w akcjach ochrony przeciwpożarowej, czy każde inne szkolenia i doskonalenia są konieczne i potrzebne. I tego sprzętu nigdy za wiele na terenie gminy czy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej nie będzie za wiele - mówił wójt Mirosław Broniszewski.

Dzięki przekazaniu wozu kolejna jednostka OSP na terenie gminy Przykona dostała sprzęt, który chociaż nie jest nowy, to jest sprawny i z pewnością nie raz przyda się w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Jak wspomniał wójt Broniszewski, także jednostka OSP Przykona wkrótce otrzyma nowy samochód pożarniczy.

Za akcje, które miały miejsce w ostatnich tygodniach podziękował również zastępca komendanta PSP w Turku Arkadiusz Janaszkiewicz. On także gratulował decyzji o przekazaniu samochodu.

- Decyzja z operacyjnego punktu widzenia jak najbardziej słuszna, z racji lokalizacji jednostki OSP Radyczyny - obszary zalewowe, duże kompleksy leśne. Auto jest jak najbardziej potrzebne. A ostatnie wydarzenia utwierdziły nas tylko w tym przekonaniu.

Do podziękowań oraz gratulacji dołączyli również przewodniczący Rady Gminy Przykona Maksymilian Majchrzak. Następnie goście udali się do garażu, by dokonać uroczystego przekazania auta.

 

Magiczna walizka Rafała Witka
Czym jest wniosek o przywrócenie terminu?

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Stach w wtorek, 11 czerwiec 2019 19:47

A nie można tak po prostu zaprowadzić samochód do Radyczyn, podpisać protokół zdawczo-odbiorczy i wrócić do domu ? Konieczna jest impreza, zdjęcia, przemówienia, dyplomy, poświęcenie i oczywiście uczta ? Będziemy kiedyś narodem normalnym ?

A nie można tak po prostu zaprowadzić samochód do Radyczyn, podpisać protokół zdawczo-odbiorczy i wrócić do domu ? Konieczna jest impreza, zdjęcia, przemówienia, dyplomy, poświęcenie i oczywiście uczta ? Będziemy kiedyś narodem normalnym ?
Gość
niedziela, 12 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.