Prezenty nie tylko na święta, czyli spotkanie opłatkowe druhów z OSP Turek

Sprzęt dla OSP Turek

Węże, motopompa, prądowice - to tylko niektóre sprzętów, jakie zakupili w tym roku druhowie z OSP Turek. Nowymi nabytkami pochwalili się podczas spotkania opłatkowego, które miało miejsce w niedzielę, 22 grudnia .

Nadchodzące Boże Narodzenie druhowie świętowali wspólnie z zaproszonymi gośćmi, wśród których znalazł się Jacek Erkiert, reprezentujący KP PSP w Turku, burmistrz miasta Romuald Antosik, przewodnicząca rady miejskiej Mariola Kadrzyńska-Siwek, radny rady miejskiej Maciej Aniołczyk, prezes zarządu miejskiego OSP dh Krzysztof Majda, dh Jan Rogodziński, dh Ryszard Grześkiewicz, a także członkowie OSP Turek.

Wszyscy mogli przekonać się, że druhowie z Turku w robieniu prezentów dla swojej jednostki niczym nie ustępują świętemu Mikołajowi. W tym roku udało się zakupić m.in. motopompę, sprzęt sportowy dla młodzieży, węże, prądownice, agregat prądotwórczy czy aparaty powietrzne. Spotkanie było doskonałą okazja do tego, aby podziękować strażakom za ich codzienną służbę.

- Chciałbym bardzo podziękować za cały rok 2019, że zawsze, kiedy była taka potrzeba jesteście, nigdy nie odmówiliście nikomu pomocy. Jest bardzo dobra współpraca z zarządem, dlatego chciałbym podziękować i wszystkim druhom, i zarządowi, że ta współpraca układa się na linii miasto - OSP Turek. Pewnie, że środki nie są wystarczające, a potrzeby zawsze są większe, ale to świadczy o tym, że chcecie się rozwijać i za każdym jednym razem macie nowe pomysły - mówił burmistrz Antosik, składając druhom najserdeczniejsze życzenia świąteczne o raz noworoczne.

W imieniu komendanta powiatowego PSP życzenia złożył kpt. Jacek Erkiert.

- Dziewięćdziesiąt procent zdarzeń na terenie miasta obsłużyliśmy praktycznie ramię w ramię i pokazuje to integralność systemu ratowniczo-gaśniczego. Mogę zauważyć, że na przełomie lat zrobiliście milowy krok do przodu - mówił Jacek Erkiert. Po dobrych życzeniach na kolejny rok wszyscy zasiedli do wigilijnej kolacji.

A B C kupna mieszkania na rynku pierwotnym – z poś...
Przykona: Poetyckie, plastyczne i muzyczne spotkan...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Miranda w środa, 25 grudzień 2019 10:18

Świder nie śpij

Świder nie śpij :D
Gość
sobota, 05 grudzień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.