Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Promesy dla KP PSP Turek i jednostek OSP z terenu powiatu tureckiego

Promesy

W dniu 20 marca w Komendant Powiatowy PSP w Turku bryg. Piotr Pietrucha uczestniczył w uroczystości wręczenia promes dla jednostek Państwowej Straży Pożarnej i ochotniczych straży pożarnych z terenu województwa wielkopolskiego. Wydarzenie miało miejsce w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wrześni, a jego organizatorem był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Swoją obecnością uroczystość zaszczycili:

Zbigniew Hoffmann- Minister- członek Rady Ministrów, sekretarz Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych, Zbigniew Dolata- Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej,  Leszek Galemba- Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, nadbrygadier Arkadiusz Przybyła- Zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, Michał Zieliński- Wojewoda Wielkopolski, Aneta Niestrawska- I Vice Wojewoda Wielkopolski, nadbrygadier Dariusz Matczak- Wielkopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, Jolanta Ratajczak- Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, Komendanci Powiatowi/Miejscy Państwowej Straży Pożarnej oraz przedstawiciele władz samorządowych.

Podczas wystąpień zaproszonych na uroczystość gości Wojewoda Wielkopolski Pan Michał Zieliński dziękował strażakom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu tureckiego oraz Komendy Powiatowej PSP w Turku za zaangażowanie podczas usuwania skutków nawałnic w miesiącu luty 2022r.

KP PSP Turek otrzymała promesę na wykonanie instalacji fotowoltaicznej na terenie komendy. Promesy uroczyście odebrali również przedstawiciele 23 jednostek OSP z teren powiatu tureckiego na realizację zadań związanych z doposażeniem jednostek OSP w urządzenia i sprzęt ratowniczy oraz zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych na obiektach strażnic OSP, były to: OSP Władysławów, OSP Marianów, OSP Wielopole, OSP Chrząblice, OSP Kowale Pańskie, OSP Rzechta, OSP Strachocice, OSP Skęczniew, OSP Kuny, OSP Będziechów, OSP Kowale Księże, OSP Feliksów, OSP Tokary, OSP Grąbków, OSP Wróblina, OSP Kiszewy, OSP Sarbicko, OSP Ruda, OSP Smaszew, OSP Nowy Świat, OSP Dąbrowice Kolonia, OSP Natalia, OSP Wietchinin.

Łączna kwota wręczonych promes dla jednostek OSP z terenu powiatu tureckiego oraz KP PSP Turek to 609 900 złotych.

Opracowanie: KP PSP Turek
Zdjęcia: UG Malanów, UMiG Dobra

Uroczyste powitanie wiosny w Przedszkolu Krasnala ...
Działania prewencyjne w pierwszy dzień wiosny

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Strażak w wtorek, 21 marca 2023 20:54

Strata pieniędzy, wartość bojowa większości z tych jednostek jest zerowa, żadnego wyjazdu w ciągu roku, lepiej te pieniądze przeznaczyć na jednostki, które są w systemie i faktycznie przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa, ale OSP na wioskach to elektorat....

Strata pieniędzy, wartość bojowa większości z tych jednostek jest zerowa, żadnego wyjazdu w ciągu roku, lepiej te pieniądze przeznaczyć na jednostki, które są w systemie i faktycznie przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa, ale OSP na wioskach to elektorat....
Gość - Florian w wtorek, 21 marca 2023 14:14

A dokładniej bym prosił ile jaka jednostka OSP dostała i na co

A dokładniej bym prosił ile jaka jednostka OSP dostała i na co
Gość
sobota, 15 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.