Mieszkanki powiatu tureckiego zostały oszukane. Straciły łącznie prawie 6 tys.zł

KPP Ture

Oszuści nie odpuszczają i mają coraz to nowsze metody, by wyłudzić od nas pieniądze. W tym tygodniu dwie osoby z naszego powiatu zostały oszukane i straciły prawie 6000 zł.

Mieszkanka naszego powiatu zamówiła usługę kurierską. Po pewnym czasie otrzymała sms-a z którego treści wynikało, że musi dopłacić do usługi jeszcze drobną kwotę klikając w link przesłany w wiadomości. Poszkodowana została przekierowany na stronę internetową wyglądającą identycznie jak strona jej banku, gdzie wpisała swoje dane logowania. Następnie wpisała kod wysłany w wiadomości sms, który potwierdziła przelew pieniędzy. Gdy dostała kolejny kod na inny przelew nabrała podejrzeń. W trakcie rozmowy z pracownikiem banku dowiedziała się, że z konta zostało przelane prawie 5000 zł.

W drugim przypadku doszło do oszustwa poprzez serwis społecznościowy. Oszuści przejęli konto i podszywając się pod znajomego z uwagi na awarię banku poprosili o kod blik żeby opłacić zakupy. Pokrzywdzona podała kod blik i potwierdziła płatność w aplikacji bankowości mobilnej. W ten sposób została oszukana na 1000 zł.

Przypominamy, by zawsze uważnie czytać korespondencję elektroniczną przesłaną na nasze telefony czy komputery. Powyższe przypadki pokazują, że chwila nieuwagi może spowodować utratę dużej ilości pieniędzy – często całej zawartości naszego konta.

Pamiętajmy, że najlepszą obroną przed oszustami jest nasza czujność i rozwaga.

Dokładnie sprawdzajmy, na jakiej stronie się znajdujemy. Czytajmy też dokładnie wiadomości od rzekomych operatorów czy kurierów - bardzo często pełne są literówek czy błędów - a także SMS-y z banku. Poświęcenie kilku sekund na sprawdzenie, jaką transakcję mamy zaakceptować, może uratować nas przed stratą pieniędzy.

źródło: KPP Turek

Hojne prezenty na 10 urodziny "Szlachetnej Paczki"
Władysławów: Wyjątkowe Mikołajki dla druhów z Chyl...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 07 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.