Przygotowanie jednostek ochotniczych straży pożarnych do działań ratowniczo-gaśniczych

Przygotowanie jednostek ochotniczych straży pożarnych do działań ratowniczo-gaśniczych

Od 24 czerwca do 3 lipca trwał obóz szkoleniowy MDP w Kaczkach Średnich. Dzieci nie tylko dowiedziały się jak udzielać pierwszej pomocy poszkodowanym i dbać o bezpieczeństwo. Przeżyły również wspaniałą przygodę obfitującą w zajęcia ruchowe oraz wiedzę.

Celem przedsięwzięcia były szkolenia dzieci i młodzieży z zakresu bezpieczeństwa pożarowego poprzez zorganizowanie obozu Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, propagowania i prowadzenia różnych form wychowania fizycznego i sportu, kształtowania świadomości ratowniczej wśród młodzieży, mobilizowanie do doskonalenia umiejętności obsługi sprzętu pożarniczego, kultywowania tradycji ruchu strażackiego, integracji MDP oraz zapewnienia dzieciom atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego.

Młodzi strażacy mieli zapewnione bardzo dobre warunki lokalowe wraz z boiskiem do ćwiczeń, boiskiem wielofunkcyjnym do rekreacji, aulą, salą gimnastyczną, świetlicą i kuchnią oraz jadalnią. Posiłki przygotowane były zgodnie z zasadami zbilansowanej diety. Opiekę nad dziećmi sprawowali prezes OSP Zbigniew Rogodziński, wiceprezes OSP Piotr Bińkowski i opiekun MDP oraz kronikarz OSP i opiekun MDP Renata Sochacka.

W ramach obozu dzieci i młodzież miały okazję spotkać się ze strażakiem z PSP i policjantem z KPP w Turku, wziąć udział w zajęciach sportowo- rekreacyjnych. Oprócz tego brały udział w musztrze, ćwiczeniach bojowych, zabawach wodnych na kąpielisku czy wspólnym oglądaniu filmów szkoleniowych. Oprócz tego wszyscy wspaniale bawili się podczas ogniska, dyskotece oraz wszelkiego rodzaju grach i zabawach, a także turniejach.

Ostatniego dnia organizatorzy wyjazdu, starosta turecki Dariusz Kałużny oraz dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich Krzysztof Świerk mieli okazję zobaczyć jak wiele młodzi strażacy nauczyli się podczas obozu. Zaprezentowano bowiem musztrę i tor przeszkód, a następnie odbyło się uroczyste zakończenie obozu szkoleniowego MDP - ognisko – pieczenie kiełbasek, wręczenie dyplomów i zaświadczeń, wspólny śpiew i zabawa.

Gm. Turek: Umowa na dofinansowanie wozu podpisana
Tuliszków: Rodzina z Tarnowej potrzebuje pomocy! P...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 18 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.