Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Przykona: Tragiczny wypadek w Zimotkach. Nie żyje mężczyzna przygnieciony przez betonowy element

Przykona

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na terenie kopalni „Adamów”, w miejscowości Zimotki (gm. Przykona). Mężczyzna został przygnieciony betonowym kręgiem. Jego życia nie udało się uratować.

Służby ratunkowe otrzymały informację o zdarzeniu o godz. 11.14. Na miejsce zadysponowano strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Turku, a także jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Łącznie na miejscu pracowało pięć zastępów straży z Turku, Przykony, Smulska i Radyczyn, które m.in. musiały zabezpieczyć teren i usunąć betonowy element z nieprzytomnego pracownika.

Pomocy poszkodowanemu mężczyźnie udzielał także Zespół Ratownictwa Medycznego. Konieczne były przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Niestety, stan rannego okazał się na tyle poważny, że podjęto decyzję o wezwaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mimo podjętych wysiłków życia 56-letniego mężczyzny nie udało się uratować.

Podsumowania i plany, czyli noworoczne spotkanie L...
Malanów: Walne Zebranie Sprawozdawcze członków Och...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 15 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.