Przykona: Strażacy z OSP Smulsko świętowali 35 – lecie istnienia jednostki

Image_7

Ochotnicze Straże Pożarne są nierozerwalną częścią polskich wsi i miast. Kierując się zasadą „Bogu na chwałę, bliźniemu na ratunek” strażacy zawsze byli wierni i udzielali pomocy ludziom. Właśnie w takim duchu trwa jednostka OSP Smulsko, która w niedzielę, 24 czerwca obchodziła jubileusz 35-lecia istnienia.

Niedzielna uroczystość 35-lecia OSP Smulsko połączona była z Gminnymi Obchodami Świętego Floriana.

W spotkaniu uczestniczyło wielu znamienitych gości wśród których znaleźli się przedstawiciele straży pożarnej, samorządów oraz mieszkańcy.

Podczas uroczystości prezes OSP Smulsko Jarosław Ćwiek przedstawił historię jednostki, której pierwsze ślady działalności można zaobserwować w roku 1916. Obecnie na rzecz społeczeństwa działa 57 druhen i druhów, którzy są zawsze gotowi do działania.

Głos zabrali zaproszeni goście gratulując członkom jednostki ciężkiej pracy, osiągnięć i wytrwałości.

-Jako mieszkaniec gminy Przykona zapewniam, że będę o was, jak i o wszystkich jednostkach z gminy Przykona pamiętał i wspierał kiedy będzie taka potrzeba i będę miał takie możliwości. Bardzo się cieszę, że aktywnie działacie na niwie bezpieczeństwa. Chciałbym więc podziękować za to, że niesiecie bezinteresowną pomoc wszystkim potrzebującym. Życzę wam tego, by nie zabrakło siły, determinacji, a przede wszystkim chęci do waszej wolontariackiej działalności- mówił generał Marek Kubiak.

Podniosłą chwilą było wręczenie odznaczeń najbardziej zasłużonym druhnom i druhom.

Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa uhonorowany został Jerzy Miętus.
Srebrny Medal otrzymali Daniel Papierkowski oraz Dawid Kurzawa. Brązowy Medal wręczono Łukaszowi Samełko i Radosław Papierkowski. Odznakę Wzorowy Strażak otrzymali Krzysztof Durkiewicz, Florian Zielonka, Michał Figurski.
W dowód uznania i podziękowania za długoletnią pracę i służbę na rzecz OSP w Smulsku, sołectwa Smulsko i gminy Przykona Statuetkę Honorową Gminy Przykona wręczono Janowi Karbowemu, Józefowi Wielogórka, Józefowi Wojtaszczykowi, Marianowi Kaczmarkowi oraz Krzysztofowi Kałużnemu. Medal Za Zasługo Dla Gminy Przykona otrzymali Ryszard Papierkowski, Stanisław Kujawiński, Jan Miśko, Roman Dygas i Roman Figurski.
 
Gm.Turek: Wypadek w Turkowicach. Droga zablokowana
Tuliszków: Czerwcowe Nepomuki zawitały do Piętna

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 11 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.