Pierwszy wakacyjny weekend pełen wykroczeń drogowych. Rekordzista "zarobił" 15 punktów karnych!

Wakacyjny weekend na drogach powiatu tureckiego
Pierwszy wakacyjny weekend na drogach powiatu tureckiego pokazał niestety lekkomyślne podejście niektórych kierowców do zasad ruchu drogowego. Podczas policyjnych kontroli posypały się mandaty i punkty karne. 
 
 
Jeszcze przed weekendem, w czwartek (23 czerwca), kierujący Seatem 21-latek wyprzedzał na skrzyżowaniu, nie zastosował się do znaku zakaz wyprzedzania oraz korzystał podczas jazdy z telefonu komórkowego. Kontrola zakończyła się nałożeniem mandatu w wysokości 2,5 tys. zł i 15 punktami karnymi. Dzień później 21-latek kierujący mercedesem na ul. Chopina w Turku poruszał się z prędkością 117 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy, a sprawę znajdzie swój finał w sądzie. Również w piątek (24 czerwca) w Smulsku kierujący samochodem marki Audi jechał poza terenem zabudowanym 149 km/h, czyli o 59 więcej niż obowiązuje w tym miejscu. Na tego kierowcę nałożono mandat 1,5 tys. zł i 10 pkt karnych. Nieco później mężczyzna kierujący fordem mustangiem przekroczył prędkość o 45 km/h i wyprzedzał w niedozwolonym miejscu. Funkcjonariusze nałożyli mandat 2 tys. zł i 13 pkt karnych.
 
W niedzielę, 26 czerwca inny kierowca forda mustanga pędził z prędkością 168 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje 60 km/h. W tym przypadku funkcjonariusze nałożyli najwyższy mandat za przekroczenie prędkości czyli 2,5 tys. zł i 10 pkt karnych. 
 
Przypominamy, że policjanci będą zwracać uwagę czy uczestnicy ruchu drogowego przestrzegają przepisów, tj. stosują się do ograniczeń prędkości, korzystają z pasów bezpieczeństwa, właściwie przewożą dzieci w pojazdach. Sprawdzany będzie także stan trzeźwości kierujących i stan techniczny pojazdów.
Ostatni taki mecz, czyli piłkarskie zmagania górni...
XIX Ogólnopolski Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo R...

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - pipi w poniedziałek, 18 lipca 2022 10:15

Może czas zająć się motocyklistami?
Czy oni kupując swoje motory oddają za nie mózg i wyobraźnię?

Może czas zająć się motocyklistami? Czy oni kupując swoje motory oddają za nie mózg i wyobraźnię?
Gość - Popieram PiS w poniedziałek, 18 lipca 2022 13:53

Po prostu u tych właścicieli pierdzikółek idealnie potwierdza się powiedzenie '' Każdy ma mózg ale nie każdy ma rozum ''.Oni nie mają .

Po prostu u tych właścicieli pierdzikółek idealnie potwierdza się powiedzenie '' Każdy ma mózg ale nie każdy ma rozum ''.Oni nie mają .
Gość - mecenas w poniedziałek, 27 czerwca 2022 18:25

2500 zł przy tej inflacji rozpętanej przez PiS to żadna kara .

2500 zł przy tej inflacji rozpętanej przez PiS to żadna kara .
Gość
piątek, 02 grudnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.