Seniorzy o czujkach wiedzą już wszystko

Seniorzy i czujki

W dniu 15 listopada 2018 roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej w Turku przeprowadzili w Miejskim Domu Kultury pogadankę dla seniorów z terenu naszego powiatu na temat bezpieczeństwa w mieszkaniach i domach jednorodzinnych w okresie zimowym.

Spotkanie to cieszyło się dużym zainteresowaniem, uczestniczyło w nim około 30 osób.

Funkcjonariusz Policji zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa jakie czyhają na nas w życiu codziennym (np.wyłudzenia czy oszustwa). Przedstawiciel PSP omówił właściwości tlenku węgla potocznie nazywanego „czadem”, a także zagrożenia jakie niesie ze sobą kontakt z „cichym zabójcą” nawet w najmniejszych ilościach.

Uczestnikom spotkania szczegółowo omówiono tematykę zagrożeń związanych z tlenkiem węgla oraz sposoby zapobiegania zagrożeniom pożarowym występującym w budynkach mieszkalnych. Przedstawiono zalety jakie ze sobą niosą czujki tlenku węgla i dymu. W ramach podniesienia bezpieczeństwa zachęcano naszych seniorów do zakupu i wyposażenia swoich domów w czujki dymu i tlenku węgla.

Szkolenie to odbyło się w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej prowadzonej pod hasłem: „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”, która jest realizowana od października 2018r. do marca 2019r.

źródło: PSP Turek

Gm.Turek: Dzieci i młodzież z Cisewa na 100-lecie ...
Władysławów: Wypiękniało Polichno

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 21 marca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.