Śledczy badają, dlaczego doszło do eksplozji na Wyszyńskiego

Wyszyńskiego Turek

We wtorek, 29 września przeprowadzono czynności procesowe w miejscu, gdzie dzień wcześniej doszło do wybuchu gazu przy ul. Wyszyńskiego w Turku. Prokuratura prowadzi postępowanie w kierunku sprowadzenia zdarzenia, zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mającego postać eksplozji materiałów wybuchowych lub łatwopalnych. Czyn taki podlega karze pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Przypomnijmy, że w wyniku wybuchy butli gazowej zamontowanej przy kuchence poszkodowany został 68-letni właściciel mieszkania przy ul. Wyszyńskiego 14. Z poparzeniami ciała został on śmigłowcem przetransportowany do szpitala w Koninie. Do SP ZOZ w Turku trafiła natomiast 57-letnia mieszkanka tego samego bloku. Po opatrzeniu ran mogła ona wrócić do domu. Przesłuchano świadków zdarzenia oraz sąsiadów. 29 września przy udziale prokuratora rejonowego w Turku wykonano czynności procesowe polegające na oględzinach miejsca zdarzenia. Celem było zabezpieczenie wszystkich śladów, które mogłyby wskazywać na sprawcę jak i przebieg zdarzenia, a także pozwalających na dokładnie określenie przyczyny wybuchu gazu. Czynności wykonano przy udziale biegłego z dziedziny ochrony przeciwpożarowej, a także powiatowego inspektora nadzoru budowlanego oraz strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Turku.

W wyniku wybuchu uszkodzonych zostało 15 mieszkań w klatce, w której doszło do eksplozji, a także jedno mieszkanie w bloku przy ulic P.O.W. Ewakuowano 41 osób, a w akcji ratowniczo-gaśniczej wzięło udział 70 strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Turku, Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu, a także jednostki OSP Turku, Cisewa, Malanowa, Kowali Pańskich, Kowali Księżych oraz Przykony.
Europejski Tydzień Sportu z Kopernikiem Plus
Tuliszków: Kolejne dofinansowanie dla gminy

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 01 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.