Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Służba nie drużba. Funkcjonariusz na urlopie zatrzymał pijanego kierowcę

KPP Turek

Praca funkcjonariusza policji nie ogranicza się tylko do wyznaczonych godzin. Udowodnił to mł. asp. Dominik Mąka, który będąc na urlopie zatrzymał i udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. 66-latek na dłuż pożegna się z prawem jazdy. Grozi mu też grzywna, a nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

W piątek 6 maja ok. godz. 21.00 policjant, który przebywał na urlopie, jadąc ulicą Górniczą w Turku zauważył kierującego autem marki Honda Civic. Zachowanie kierowcy wskazywało, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Mężczyna prowadzący osobowe auto nie był w stanie utrzymać toru jazdy po swoim pasie ruchu, a także bez powodu zwalniał. Funkcjonariusz niezwłocznie powiadomił o tym dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Turku i pojechał za mężczyzną. Gdy kierujący zjechał na parking przy ul. Kolskiej Szosie mł.asp. Dominik Mąka podjął interwencję i zatrzymał mężczyznę do czasu przyjazdu na miejsce patrolu Policji.

Zatrzymany mężczyzna to 66-letni mieszkaniec Turku. Przeprowadzone na miejscu badanie trzeźwości wykazało 0,82 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu co daje ponad 1,7 promila. Nieodpowiedzialny 66-latek za swoją jazdę, którą stwarzał zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu odpowie teraz przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do dwóch lat więzienia.

Technika napędu, transmisja mocy - hurtownia, na k...
Kawęczyn: Ćwiczenia dla wszystkich jednostek z ter...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - hero w poniedziałek, 09 maja 2022 22:43

Zwykłe obywatelskie zatrzymanie .Niedługo to milicjanci będą może chcieli by im się kłaniać za to ,że łaskawie wysiedli z radiowozu ,gdy była potrzeba. Bohater artykułu niech się ustawi w nagrodę do fotki z wiceministrem z PiS.

Zwykłe obywatelskie zatrzymanie .Niedługo to milicjanci będą może chcieli by im się kłaniać za to ,że łaskawie wysiedli z radiowozu ,gdy była potrzeba. Bohater artykułu niech się ustawi w nagrodę do fotki z wiceministrem z PiS.
Gość
sobota, 18 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.