Starsza turkowianka padła ofiarą oszustek. Straciła pieniądze i biżuterię

Starsza turkowianka padła ofiarą oszustek. Straciła pieniądze i biżuterię
85-letnia turkowianka została okradziona po tym, jak wpuściła do domu dwie nieznajome kobiety. Straciła pieniądze i biżuterię o łącznej wartości blisko pięciu tysięcy złotych. 
 
 
 
 
Zdarzenie miało miejsce we wtorek, 12 lipca. Do 85-letniej mieszkanki Turku zapukały dwie kobiety i pod pretekstem sprzedaży ubrań weszły do domu. Wykorzystując nieuwagę dokonały kradzieży pieniędzy i biżuterii. W wyniku tego przestępstwa pokrzywdzona kobieta straciła 4,8 tys. zł.
 
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Turku apelują do mieszkańców powiatu tureckiego, a zwłaszcza starszych i samotnych o ostrożność i rozwagę. Pod żadnych pozorem nie wpuszczajmy do mieszkań obcych osób. Przestępcy pukając do drzwi przedstawiają się najczęściej jako handlowcy, ale także jako pracownicy różnych instytucji czy fundacji. 
 
Gdy zostaną wpuszczeni do domu próbują odwrócić uwagę domownika i ukraść pieniądze oraz inne wartościowe przedmioty. Najlepiej nie korzystajmy z ich usług, bądź poprośmy sąsiada lub znajomego, aby był blisko nas w czasie takiej wizyty. Tylko dzięki ostrożności i przezorności możemy uniknąć nieprzyjemnych zdarzeń.
Zderzenie motocykla i osobówki w Turkowicach. Utru...
Ze strażakami o bezpieczeństwie - na półkoloniach ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 16 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.